​​ برای زندگی بهتر

عاقبت شوهر آزاری

حدیث روز/
عاقبت آزردن همسر در کلام رسول اکرم(ص)

139303052241016412850413 350x245 عاقبت شوهر آزاری
خبرگزاری تسنیم: رسول اکرم صلی الله علیه و آله فرموده‌اند هر زنی که شوهر خود را بیازارد، خداوند هیچ انفاق و کار نیکی را نمی‌پذیرد، تا او را راضی کند.

جالبترین مطالب پاتوق

اثرات مفید رابطه زناشویی

رابطه زناشویی باعث کاهش درد می‌شود.

206208 اثرات مفید رابطه زناشویی

رابطه زناشویی

در این مطلب سعی ‌شده به جزییات اثرهای فیزیکی رابطه زناشویی پرداخته شود. رابطه زناشویی، دارای آثار فیزیولوژیکی مثل افزایش ضربان قلب و فشارخون است که نباید آنها را با اثرهای فیزیکی رابطه زناشویی اشتباه گرفت.
بسیاری بر این باورند که داشتن رابطه به مقدار زیاد برای سلامت خوب نیست و دلیلی هم برای این باور خود ندارند. در کمال تعجب برخی مردان معتقدند مایع منی از نخاع ترشح می‌شود و بسیاری نیز بر این اعتقاد هستند که دفع بیش از حد مایع منی، باعث اتلاف مقادیر زیادی کالری و موادمغذی می‌شود که این باور به هیچ‌وجه صحت ندارد.

۶۰ درصد حجم مایع منی ترشحات پروستات و ۴۰ درصد آن ترشحات کیسه‌های منوی هستند. این ترشحات فاقد هرگونه ماده مفید مهم برای بدن هستند. در حقیقت یکی از روش‌های درمانی «عفونت پروستات» یا «پروستاتیت» در مردان، افزایش تعداد روابط زناشویی است که در آن به‌طور مکرر ترشحات پروستات تخلیه و باعث دفع باکتری‌ها می‌شود بنابراین مایع منی نه در نخاع تولید می‌شود و نه در بیضه‌ها. نقش بیضه اضافه کردن اسپرم به مایع منی است. فقط حدود یک درصد حجم مایع منی شامل اسپرم‌ها می‌شود بنابراین مردانی که فاقد اسپرم هستند (تعداد اسپرم صفر یا آزواسپرمی) متوجه این مشکل خود نمی‌شوند، مگر اینکه آزمایش تجزیه مایع منی بدهند که در آن مشخص می‌شود مایع منی فاقد اسپرم است. منی تولید شده در کیسه‌های منوی ذخیره می‌شود. حجم کیسه‌های منی حدود ۵ میلی‌لیتر است، اگر کیسه‌های منی پس از پرشدن توسط رابطه زناشویی خالی نشوند، به روش‌های دیگر مثلا احتلام شبانه خالی خواهند شد و اگر خالی نشوند مایع منی و اسپرم‌ها جذب می‌شوند.

در حقیقت رابطه زناشویی دارای اثرهای مفیدی هم روی بدن است. ۱۰ اثر مفید رابطه زناشویی بر بدن عبارتند از:

راهکارهای تناسب اندام برای تنبل‌ها

diet tips for lazy people راهکارهای تناسب اندام برای تنبل‌ها

یکی از چیزهایی که رژیم غذایی و سالم ماندن را با مشکل مواجه می کند کار بسیار زیادی است که برای گرفتن نتیجه باید انجام داد. اگر چربی اضافه بدن و عادتهای بد غذایی بدون زحمت زیادی ناپدید شوند کار آسان خواهد شد اما اینگونه نیست. در اینجا روشهای را به شما خواهیم گفت که با وجود تنبل بودن می توانید وزن خود را کم کنید و سالم بمانید.

۱. واقع بین باشید

این که همیشه خود را در سطح استانداردهای زیبایی مردم نگه دارید ایده خوبی نیست. اگر راهی را برای سالم ماندن از طریق انتخاب غذاهای خوب وانجام ورزش منظم روزانه پیدا کنید کار شما تقریبا تمام شده است. حتی اگر مردم فکر کنند شما نیاز به کار بیشتری دارید.

با مصرف شیر لاغر شوید

13126386711 با مصرف شیر لاغر شوید

بسیاری از افرادبا وجود اینکه دچار اضافه وزن هستند ، اما باز هم دچار رژِم غذایی نیستند و تمایل به خوردن هر چیزی دارند ، خب برای اینگونه افراد هم فکرهایی نیز شده است ، شاید با خود بگویید محله ، اما باید ذکر کرد کلید لاغری شما شیر میباشد . بله شیر ماده ای ارزشمند که بدن هر انسانی از نوزاد گرفته تا سالمند بدان نیازمند میباشد . مطالعات بیشتر در این زمینه در ادامه مطلب .

اگر به دنبال خوردن و لاغر شدن هستید، یک نسخه استثنایی برای شما تدارک دیده شده که گفته میشود دربردارنده مواد و خوردنیهایی با خاصیت لاغر کنندگی است. با این مواد و خوراک یا به عبارت بهتر، خوشمزه های کاهش دهنده وزن در ادامه مطلب آشنا شوید.

راه های برای کم کردن وزن بدون رژیم گرفتن

post Easter راه های برای کم کردن وزن بدون رژیم گرفتن

اگر شما هم از آندسته افردی هستید که چند وقتی است دکمه‌های پیراهن‌هایشان به زور بسته می‌شود و مدام به فکر فصل استخر و دریا هستند که در راه است، احتمالاً به این نتیجه رسیده‌اید که دیگر وقت تغییر است. اما فکر رژیم گرفتن و محدود کردن غذا عذابتان می‌دهد.

بااینکه کم کردن وزن به طور مستقیم با کم‌خوری و تحرک بیشتر در ارتباط است، نیازی نیست که حتماً خودتان را شکنجه بدهید و از خوردن همه چیز محروم کنید. با استفاده از این پنج نکته خیلی راحت می‌توانید به وزن ایدآل خود برسید.

دلیل و درمان افسردگی فصلی

221 دلیل و درمان افسردگی فصلی

افسردگی می تواند دلایل و انواع مختلفی داشته باشد ، یکی از انواع این اختلال که می توان از سری شایع ترین نوع افسردگی دانست. افسردگی فصلی است. این موضوع برای بسیاری از افراد رخ داده است. شاید برایتان جالب باشد که علت این موضوع را بدانید.

شاید شما هم از جمله افرادی باشید که در روزهای آخر پاییز تا اول بهار احساس افسردگی و غم دارید و شاید به همین علت از دو فصل پاییز و زمستان متنفر هستید. چنانچه جزو این گروه از افراد به شمار می روید، این مطلب را بخوانید.

روان شناسان به احساس رقیق تر غمگینی در روزهای کم نور می گویند «غمگینی زمستانی» و به احساس شدیدتر غمگینی و ناامیدی که چند نشانه بدنی مثل خواب آلودگی هم همراهش باشد، می گویند «افسردگی زمستانی». اما این که چرا ما در روزهای ابری مستعد این احساسات منفی می شویم و راه حلش چیست، سوالی است که باید تا آخر مطلب با ما همراه باشید تا جوابش را پیدا کنید.

توصیه های برای داشتن سفری شاد

سفر شاد توصیه های برای داشتن سفری شاد

اگر می خواهید مسافرت لذت بخش و شادی را تجربه کنید باید قبل از سفر به اندازه کافی مجهز باشید.

۱-همه چیز را باید چندین بار چک کنید. فکر نکنید که قبلا همه چیز را چک کردید کافیست باید دقت کنید مثلا پارسال که به سفر رفتید چه چیزهایی فراموشتان شده بود. مثلا برای سفر با قطار یا هواپیما دقت کنید که بلیط تان درست رزرو شده باشد تا شما مجبور نباشید در ایستگاه قطار یا فرودگاه سر در گم شوید اگر با دوستان خود سفر کنید باید تمام موارد مربوط به سفر را با آنان هم چک کنید.

چرا زنان بیشتر از مردان صحبت می کنند؟

harf1 چرا زنان بیشتر از مردان صحبت می کنند؟

به گفته یک روانشناس با توجه به اینکه منطقه گفتار در مغز زنها از وسعت بیشتری برخوردار است لذا استفاده آنان از ابراز کلامی در حل مسائل و واژگان با مهارت بیشتری همراه است.

ابراهیم مقدم با بیان اینکه گفتار مودبانه به جنسیت افراد ارتباط ندارد، گفت: با توجه به اینکه منطقه گفتار در مغز زنها نسبت به مردها از وسعت بیشتری برخوردار است لذا میزان دامنه خزانه لغات و تعداد واژگان بیشتری در اختیار زنها قرار دارد.


>