​​ هنر در خانه

سلفژ در موسیقی چیست؟

lMZRw سلفژ در موسیقی چیست؟

سلفژ در موسیقی چیست؟

سلفژ (به فرانسوی: Solfège) در موسیقی، تکنیکی آموزشی برای آواز خوانی است که در آن هر نت میزان با سیلاب خاصی که سیلاب سلفژ ( یا سلافا سیلاب) نامیده می‌شود، خوانده می‌شوند. هفت سیلاب که عملاً استفاده می‌شوند عبارت‌اند از:دو، ر، می، فا، سل، لا، سی (یا تی).

جالبترین مطالب پاتوق

کاغذ دیواری مناسب

yu2 کاغذ دیواری مناسب

استفاده از کاغذ دیواری برای پوشاندن دیوارهای منازل در دهه های گذشته رونق چندانی نداشت. علت این بی اقبالی هم متنوع نبودن رنگ ها و طرح های کاغذ دیواری بوده است اما امروزه کاغذ دیواری ها به دلیل تنوع در رنگ ، شکل و جنس به یکی از اولین انتخاب های خانه دارها برای پوشش دیوارها تبدیل شده اند.
تا آنجا که حتی می توان گفت این پوشش تا حدود زیادی جای رنگ را گرفته است. علت دیگری که کاغذ دیواری این روزها طرفداران بسیاری پیدا کرده، نصب آسان و سریع آن است. به علاوه کاغذها، بوی تند و تیز و خرابکاری های رنگ را نیز ندارند.

پیشنهاد شغل خانگی برای خانم ها

حتما پیش آمده که از کار کردن برای دیگران خسته شده باشید، در واقع وقتی در یک سازمان یا نهاد بزرگ کار می کنی بعضی وقت ها دلت می خواهد کاش کاری هرچند کوچک برای خودت داشته باشی.

csss پیشنهاد شغل خانگی برای خانم ها

کار های خانگی این روزها در سراسر جهان طرفداران خاص خودشان را دارند از زنان خانه دار که دوست دارند اوقات بیشتری را در کنار همسر و فرزندانشان بگذرانند تا افرادی که دوست ندارند برای دیگران کار کنند همه به دنبال کارهای خانگی و پردرآمدند. در این گزارش برای شما پیشنهاداتی داریم.

آموزش ساخت دستبند چرمی

به راحتی و با کمترین لوازم می توانید یک دستبد زببا درست کنید.

das آموزش ساخت دستبند چرمی

در اینجا درست کردن دستبندی که دارای یک گره ی پاپیونی شکل می باشد و جنس آن از چرم است را به شما نشان داده ایم . برای تکه ی چرمی آن می توانید از پارچه ی چرمی یکی از کیف های قدیمی اتان استفاده کنید که کاری بسیار مقرون به صرفه هم می باشد…

تزیئن جالب موکت

نحوه دوخت گندم با روبان

کادوی مارپیچی

کادوی مارپیچی

kado1 280x350 کادوی مارپیچی

چگونه  مارپیچی کادو کنیم؟
در این نوع کادوپیچی، نوارها به صورت مارپیچ از کنار جعبه آویزان خواهند بود.
برای شروع، هدیه را به روش قدیمی کادو و از همان کاغذ برای تزیین روی جعبه استفاده کنید.

نحوه کادو کردن

نحوه کادو کردن

از طرح زیر برای تزیین جعبه‌ای‌ به ابعاد ۱۰x 10x 7.5 سانتی‌متر ایده بگیرید.

kado نحوه کادو کردن

برای شروع، هدیه را به روش ساده و قدیمی کادو کنید. از باقی‌مانده کاغذ کادو برای درست کردن حلقه‌های روی جعبه استفاده کنید.به جز کاغذ کادو، چسب و قیچی نیز در دسترس داشته باشید.
برای چسباندن هر قطعه به ۲ تا ۵ سانتی‌متر چسب نیاز خواهید داشت. می‌توانید ابتدا و انتهای چسب را به هم وصل کنید یا از چسب دورو استفاده نمایید.


>