​​ پوست، مو و زیبایی

نقش تغدیه در پوست

نقش تغدیه در پوست نقش تغدیه در پوست

 

پوست بدن به عنوان پوشاننده و محافظ بدن که نمام سطح بدن را می پوشاند و حرارت بدن را نگه می دارد. دلایلی که باعث چین و چروک و پیری پوست می گردد شامل انواع میکروب موجود به آب و هوا، غذای نامناسب، استرس، باد، نور و حرارت خورشید، رطوبت، سیگار و عدم مراقبت های کافی پوست می باشد.

اما نکات اساسی نگهداری پوست چه هستند:

جالبترین مطالب پاتوق

فواید برنج برای زیبایی پوست

4441 فواید برنج برای زیبایی پوست

 

برای قرنهاست که زنان آسیایی برای زیبایی پوست و موی خود از برنج و آب آن استفاده می کنند. آب برنج مانند یک تونر عالی شستشوی مو و پوست عمل می کند. می توانید آب برنج را در یک شیشه و یا بطری و در جای خنک  تا چند روز نگهداری نمایید. توصیه می کنیم بیشتر از ۳ تا ۴ روز آن را نگه ندارید زیرا امکان دارد بوی آن تغییر کرده و بوی نامطبوعی به خود بگیرد.

با روش های گوناگونی می توانید از آب برنج برای پوست خود استفاده کنید. می توانید آن را به شکل های مختلفی مانند بخور، تونر و یا به شکل اسپری بر پوست خود به کار برید. بهتر است آب برنج را شب هنگام یا صبح ها بر پوست صورت خود اسپری نمایید.

بتاکاروتن و اثرات آن در سلامت پوست

MAHSHO P 300x231  بتاکاروتن و اثرات آن در سلامت پوست

در این مقاله به موضوع بتاکاروتن و اثرات آن در سلامت پوست می پردازیم. بدن ما بتاکاروتن را به ویتامین A تبدیل می کند. همه ما بخوبی می دانیم که ویتامین A برای سلامت پوست بسیار الزامی است و وجود این ویتامین مانع از چین و چروک پوست می گردد.

اما چگونه بتاکاروتن بدن خود را تأمین نماییم؟ در ادامه به ذکر غذاهایی خواهیم پرداخت که حاوی بتاکاروتن بالایی هستند:

کلم یکی از مواد غذایی عالی برای تأمین بتاکاروتن است. بنابراین، سعی نمایید همیشه از کلم تازه در برنامه غذایی روزانه خود استفاده کنید.

مراقبت از مو در دوران بارداری

تغییرات هورمونی در دوران بارداری و تاثیرات آن بر رشد و حالت موها ،یکی از موارد کاملا طبیعی و قابل پیش بینی در این دوران

محسوب می شود.

bar2 350x263 مراقبت از مو در دوران بارداری

برخی خانمها کمتر با تغییرات موها در این دوران مواجه می شوند؛اما برخی دیگر، گاه شاهد ضخیم تر شدن تارهای موها بوده ،برخی چرب یا خشک شدن موها و برخی دیگرفر یا صاف شدن موها را تجربه می کنند.

به موازات مشاوره های مفید پزشکی در دوران بارداری ،رعایت نکاتی مهم از سوی خود فرد هم می تواند در مدیریت این دوران ،بسیار موثر و کمک کننده باشد.

خانم هایی که می خواهند طبق روال قبل از بارداری ،با موهای خود رفتار نمایند ،باید حتما از قبل با پزشک خود در اینباره مشورت نمایند

روشهای رشد و تقویت مو در آقایان

 

MO61 روشهای رشد و تقویت مو در آقایان

تقریبا تمامی افراد در دوره ای از زندگی خود، ریزش مو و بسیاری ازمشکلات مربوط به مو را تجربه می کنند و این امر هیچ ارتباطی به جنسیت افراد ندارد.

طاس شدن، پدیده ای شایع است که در بسیاری از آقایان پس از دهه۲۰ و در اوایل دهه ۳۰ اتفاق می افتد.ریزش مو؛ فرایندی طبیعی است که طی آن، موها از جای خود بیرون آمده و موهای جدید و بهتر جایگزین آنها می شود.اما برخی اوقات این ریزش مو بنا به دلایل متعددی شدیدتر خواهد شد و عدم تعادل در مواد مغذی در بدن، یکی از علل عمده این ریزش محسوب می شود.

از بین بردن آکنه، تمیز و نرم کردن پوست

امروزه راه های جالب و زیادی برای از بین بردن آکنه، تمیز و نرم کردن پوست صورت وجود دارند.
شاید شما هم راه های زیادی بلدید و امتحان کردید. اما آیا تا به حال این کار رو با تخم مرغ خام و دستمال کاغذی امتحان کردید؟

index6 از بين بردن آکنه، تميز و نرم کردن پوست
صورت تان را بشویید.
صورت تان را با آب گرمی که دمای آن بیشتر به سمت داغ مایل است و شوینده معمول تان بشویید. این کار منافذ پوست تان را باز می کند و تمام چربی هایی که در طول روز روی صورت تان جمع شده پاک می کند.

کم پشت شدن موهای زنان

کم پشت شدن موها یکی از مهمترین دلایل نگرانی افراد بخصوص خانم ها در سنین بالا می باشد.این استرس گاهی موجب کاهش اعتماد به نفس و حتی در برخی موارد افسردگی خانم ها می شود.

images5  کم پشت شدن موهای زنان

کم پشت شدن موها

کم پشت شدن موها می تواند دلایل متعددی داشته باشد.برخی از دلایل مهم این اتفاق را با هم مرور می کنیم:

جلوگیری از ریزش زیاد مو

ریزش زیاد مو باعث هراس و نگرانی است. اما خوشبختانه درمان های مختلفی هم برای آن وجود دارند.

جلوگیری از ریزش زیاد مو جلوگیری از ریزش زیاد مو

جلوگیری از ریزش زیاد مو

همه انسان ها موهایشان می ریزد، هنگامی که حمام هستید، موها را خشک یا شانه می کنید ممکن است چندین تار بریزد و این کاملا نرمال و عادی است.

به طور متوسط، ما حدود ۵۰ تا یکصد تار موی خود را در طول روز از دست می دهیم.

 


>