​​ بهداشت دهان و دندان

دندان‌درد عصبی

این جمله، شرح‌حال برخی از بیماران دندان‌پزشکی است که به ما مراجعه می‌کنند. دندان‌پزشکان اغلب با کمی تردید در مورد صحت ارتباط استرس و درد دندان اظهارنظر می‌کنند زیرا در بیشتر موارد علت دندان‌درد، قابل تشخیص و درمان است و استرس در بسیاری از اوقات «علت» دندان‌درد نیست، اما در این مطلب سعی خواهیم کرد به این سوال جواب بدهیم که:
D8AFD986D8AFD8A7D986 D8AFD8B1D8AF 1 1 دندان‌درد عصبی

آیا اصلا دندان‌درد عصبی وجود دارد یا نه؟

درد ماهیتی پیچیده دارد. درد فقط یک بعد فیزیکی ندارد و یک انتقال پیام ساده از مبدا (محل درد) به محل تفسیر درد (مغز) نیست. در مسیر انتقال درد و احساس درد، اتفاقات زیادی می‌افتد. حتی در مواردی ممکن است که درد در مبدا، مسیر انتقال یا در محل‌های تفسیر دستخوش تغییر و تحول شود.

جالبترین مطالب پاتوق

استفاده از میخک برای مهار درد دندان

399113 905 350x185 استفاده از میخک برای مهار درد دندان

 

یکی از ساده ترین و راحت ترین راه ها برای رفع دندان درد  استفاده از گل میخک است برای تسکین دندان درد است.

میخک چیست؟

میخک یک نوع ادویه مورد استفاده در غذاهای مختلف می باشد و همچنین در طب گیاهی کاربرد دارد. میخک را به عنوان چاشنی به نوشابه و چای اضافه می کنند، همچنین به عنوان یک عنصر مهم در شیرینی زنجفیلی و ترشی نیز بکار می رود.

بهترین سن برای ارتودنسی

بهترین سن برای ارتودنسی

ortodensi بهترین سن برای ارتودنسی

ارتودنسی چیست؟

ارتودنسی علم تصحیح روابط نامناسب فک و دندان و جفت و ردیف کردن دندان های نامنظم است. درنهایت، با انجام ارتودنسی مشکلات مربوط به نظم، ترتیب و قرارگیری دندان ها در فک برطرف شده و فرد می تواند با کیفیت بهتری غذا بخورد و از زیبایی بیشتری هنگام صحبت کردن و لبخند زدن برخوردار باشد.

یکی از مشکلات دندانپزشکی که خیلی‌ها با آن روبه‌رو هستند، مشکل نامرتب‌بودن دندان‌ها یا ناهماهنگی اجزای صورت است.

درمان دائمی خشکی دهان

به گزارش سرویس سلامت پاتوق هرچند با چند راهکار ساده می‌توان به طور موقت مشکل خشکی دهان را برطرف کرد اما اگر می‌خواهید برای همیشه از شر این مشکل خلاص شوید باید با کمک یک متخصص ابتدا علت اصلی آن را بیابید و سپس تحت درمان قرار بگیرید. با این حال برخی از اقدامات ساده و فوری برای رفع خشکی دهان به قرار زیر است:

cs1 درمان دائمی خشکی دهان

درمان‌های خشکی دهان

تقریبا دهان تمام انسان‌ها گاهی خشک می‌شود. اما اگراحساس خشکی دهان ادامه پیدا کرد، ممکن است زمان درمان فرا رسیده باشد. خشکی دهان که در طب به آن xerostomia می‌گوییم، وقتی روی می‌دهد که بزاق کافی در دهان نداشته باشید.

cs1 درمان‌های خشکی دهان

احساس هیجان بطور موقت باعث خشکی دهان می‌شود. اما تداوم خشکی دهان ممکن است علامت یک بیماری زمینه‌ای باشد بنابراین مهم است که توسط پزشک معاینه شوید. در ضمن چون خشکی دهان منجر به پوسیدگی دندان‌ها می‌شود ویزیت توسط دندانپزشک هم مهم است.

رفع بوی بد دهان هنگام روزه

یکی از مشکلاتی که اکثر روزه ‌داران در ماه مبارک رمضان با آن مواجه می‌ شوند، بوی ناخوشایند دهان است که گاهی علاوه بر خود فرد، ممکن است اطرافیان او را نیز آزار دهد.

r رفع بوی بد دهان هنگام روزه

البته این مشکل برای بعضی ‌ها فقط به ماه رمضان منتهی نمی‌ شود؛ یعنی در برخی افراد، بوی ناخوشایند دهان‌ در ماه‌ های دیگر سال نیز وجود دارد.

پیشگیری از پوسیدگی دندان

اگر به سلامت دندان های تان اهمیت می دهید،توصیه می کنیم برای پیشگیری از پوسیدگی دندان هایتان این چای را مصرف کنید.

sal پیشگیری از پوسیدگی دندان

نمک،‌ آب معدنی، شکلات‌ و به تازگی، چای سبز را برای پیشگیری از پوسیدگی دندان موثر می‌دانند. دکتر کسری طبری متخصص دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در مورد این خوراکی‌ها توضیحات جالبی دارد…

دندان مصنوعی

برای بچه‌ها افتادن دندان یا کشیدن آن تقریباً تفریح است. می‌توانید آن را زیر بالشتتان بگذارید و صبح دنبال جایزه خود از فرشته مهربون باشید. و بعد منتظر بمانید که دندان دائمی جدیدتان سر جای خودش رشد کند.

yh دندان مصنوعی

اما وقتی یک دندان دائمی می‌افتد، آنوقت مشکل‌ساز می‌شود چون هیچ دندان دیگری زیر لثه‌تان وجود ندارد که به جای آن دربیاید. متاسفانه این اتفاق برای خیلی از افراد پیر می‌افتد. و وقتی دندان‌های دائمی می‌افتند یا لازم می‌شود که کشیده شوند، آن فرد به دندان‌مصنوعی نیاز پیدا می‌کند…

12

>