​​ بیماری های مهم

نشانه‌های سرطان در پوست شما

ImageThumb21 نشانه‌های سرطان در پوست شما

نشانه‌های سرطان در پوست

نشانه‌هایی در پوستتان که ثابت می کند شما سرطان دارید!
مطالعات جدید پژوهشگران نشان می دهد ضایعات دردناک یا خارش پوست می توانند یک علامت هشدار دهنده سرطان پوست باشند.
محققان در پرونده ۲۶۸ بیمار که به ضایعات سرطان پوست بین سال های ۲۰۱۰ و ۲۰۱۱ مبتلا شده بودند دریافتند سرطان پوست جزو سرطان های پنهان در بدن است که خود را با علائم ساده نشان می دهد و تنها راه بروز آن رعایت نکردن بهداشت پوستی توسط افراد به ویژه در فصل تابستان است.

جالبترین مطالب پاتوق

ویروس کرونا چیست

ویروس کرونا ویروس کرونا چیست

ویروس«کرونا» به عنوان عامل این بیماری به سیستم تنفسی حمله می‌کند و به تدریج این سیستم را از کار می‌اندازد و از علائم این بیماری می‌توان به سرفه، تب شدید که به التهاب ریه و نارسایی کلیه منجر می‌شود، اشاره کرد ،اما تاکنون واکسنی برای جلوگیری از ابتلای به آن ساخته نشده است.

در پاسخ به سوال«ویروس کرونا چیست؟» باید بگوییم که ویروس‌های کرونا، ویروس‌هایی هستند که اکثر افراد در طول زندگیشان به آن مبتلا می‌شوند. ویروس‌های انسانی کرونا معمولا منجر به بیماری‌های خفیف تا نیمه شدید شبکه تنفسی فوقانی می‌شوند.

علائم کم خونی

pic689 علائم کم خونی

کم خونی یک وضعیت پزشکی است، کاهش در تعداد سلول های قرمز خون برای حمل اکسیژن است. کمبود اکسیژن باعث می شود که فرد احساس خستگی کند. اگر شما نگرانی کم خونی خود یا اعضای خانواده هستید ،این لیست علائم و نشانه های کم خونی را نشان میدهد اگر یکی از این علائم را داشتید حتما به پزشک بروید تا از نظر کم خونی بررسی شوید.

این لوازم خانگی در دوران بارداری خطرناکند

کارشناس بهداشت پرتوهای وزارت بهداشت به زنان باردار توصیه کرد که از وسایل برقی و مولد اشعه حداقل نیم مترتا یک متر فاصله بگیرند و هنگام عکسبرداری از محافظ‌های سربی استفاده کنند.

d1 این لوازم خانگی در دوران بارداری خطرناکند

علی گورانی در این باره اظهارکرد: ما در دنیایی از تشعشعات زندگی می‌کنیم و بیش از ۸۰ درصد تشعشعاتی که ما را تهدید می‌کند، طبیعی است اما تأثیرات این تشعشعات، برگروه‌های آسیب‌پذیر مانند کودکان، افراد مسن و زنان باردار بیشتر است و باید به افرادی که در این گروه قرار دارند، آموزش داده شود تا منابع مولد اشعه را بشناسند و نسبت به این امر حساس شوند.

عوارض کشیدن قلیان میوه ای

16075 عوارض کشیدن قلیان میوه ای

دانشمندان آمریکایی هشدار می دهند برخلاف تصور نادرست برخی افراد، قلیان کشیدن برای سلامت بسیار مضر است زیرا همانند سیگار، مصرف کننده را در معرض مواد شیمیایی مختلف و مضر قرار می دهد.

تکناز: پس از اندازه گیری میزان سموم موجود در بازدم، خون و ادرار مصرف کنندگان قلیان، محققان دریافتند به طور معمول، یک فرد سیگاری بین ۸ تا ۱۲ پک می زند و هر بار ۰٫۵ تا ۰٫۶ لیتر دود استنشاق می کند.

درمان پرکاری و کم کاری تیروئید

بواسطه هورمون هایی که تیروئید تولید می کند، تقریباً غده تیروئید بر تمام فرآیندهای متابولیک تأثیر می گذارد. اختلالات تیروئید می توانند از مشکلات کوچک تا گواتر شدید (بزرگ شدن غده تیروئید) دسته بندی شوند که برخی نیاز به درمان ندارند و برخی تهدید کننده حیات هستند.

t2 درمان پرکاری و کم کاری تیروئید

عموما مشکلات تیروئید شامل غیر طبیعی شدن تولید هورمون های تیروئید می باشد. تولید بیش از حد هورمون های تیروئید موجب اختلالی به نام پرکاری تیروئید۱ می شود. کافی نبودن هورمون ها نیز منجر به اختلال کم کاری تیروئید۲ می گردد….

علت سکسکه

از وقتی شامتان را خورده‌اید این دهمین بار است که سکسکه می‌کنید. نمی‌دانید این صداهای عجیب از کجا می‌آیند.

sks علت سکسکه

چیزی که باید مقصرش بدانید دیافراگمتان است. این یک عضله گنبدی شکل پایین سینه‌تان است که همه سکسکه‌ها از آنجا شروع می‌شود…

عواملی که باعث بی حوصلگی می شود

عواملی که باعث بی حوصلگی می شود

به طور حتم شما هم روزها و لحظاتی را تجربه کرده اید که چندان سرحال نبوده و احساس کسالت، خواب آلودگی و بی حوصلگی می کرده اید. تا به حال از خودتان پرسیده اید که کدام عوامل چنین احساسی را ایجاد می کنند؟

bih عواملی که باعث بی حوصلگی می شود

۱) آفتاب

در روزهای تاریک زمستان احتمال ابتلا به اختلال عاطفی فصلی وجود دارد، ولی آیا می دانستید که آفتاب هم می تواند افراد را کسل و افسرده کند؟ اگرچه اختلال عاطفی تابستانی تنها بر ۱ درصد افراد تاثیر دارد، ولی عوارض آن جدی و شامل بی خوابی، کاهش اشتها و افسردگی هستند…

12

>