​​ سلامت خانواده

کلیه مصنوعی پوشیدنی

پس از ۵ سال مطالعه دقیق و جنجال های پزشکی در نهایت سازمان غذا و داروی آمریکا با آزمایش نخستین کلیه مصنوعی پوشیدنی جهان بر روی بیماران موافقت کرد.
635470733315656063 350x233 کلیه مصنوعی پوشیدنی

کار بر روی این فناوری نوین که در زمره کاربردی ترین فناوری های آغاز هزاره سوم به شمار می آید از مدتها پیش از یعنی سال ۲۰۰۹ آغاز و در آن سال به سازمان غذا و داروی آمریکا ارایه شد تا مجوزهای لازم برای ورود آن به بازار داده شود.

جالبترین مطالب پاتوق

ثبت‌ نام افراد فاقد دفترچه بیمه

ثبت‌ نام افراد فاقد دفترچه بیمه

iran ثبت‌ نام افراد فاقد دفترچه بیمه

به گزارش سایت پاتوق ؛ رئیس سازمان بیمه سلامت ایرانیان ضمن اعلام این خبر که مقدمات لازم برای بیمه شدن شش میلیون ایرانی فراهم شده است، گفت: عملیات ثبت‌نام افراد فاقد دفترچه بیمه درمان از اول اردیبهشت ماه کلید می‌خورد.

چاق شدن بعد از زایمان

پرخوری و نداشتن رژیم غذایی مناسب، افزایش سن و استرس سه عامل اساسی مهم و تاثیر گذار در چاقی مادران بعد از زایمان است.

wq2 چاق شدن بعد از زایمان

فریده موحد، متخصص زنان و زایمان با بیان اینکه حدود شش ماه بعد از زایمان وزن بدن مادر به حالت قبل از زایمان برمی گردد، افزود: حاملگی تاثیری در چاقی شکم مادران ندارد و چاقی بعد از زایمان ممکن است بر اثر پرخوری و افزایش سن رخ دهد.

میوه هایی برای چاق یا لاغر شدن

miv میوه هایی برای چاق یا لاغر شدن

تابستان است و میوه‌های آبدار و شیرین رنگارنگش. میوه‌های پر از قندی که شاید در هیچ فصل دیگری نتوانید مشابه آنها را در شیرینی پیدا کنید. اما این به معنی چاقی و اضافه وزن تحمیلی در تابستان نیست.
در فهرست میوه‌های تابستانی، گزینه‌هایی هستند که می‌توانید با خیال راحت در رژیم لاغری‌تان جا دهید و بدون عذاب وجدان مصرفشان کنید.

آزمایش هایی که برای زنان لازم است

۱) فشار خون بالا
با افزایش سن، خطر ابتلا به فشار خون بالا نیز زیاد می شود.
این افزایش فشار خون به وزن فرد و شیوه زندگی او نیز وابسته می باشد.
افزایش فشار خون می تواند بدون هیچ گونه علامتی، موجب آنوریسم گردد. آنوریسم، ورم دیواره رگ های خونی می باشد.
کنترل فشار خون بالا باعث کاهش بیماری های قلبی، سکته و نارسایی کلیه می گردد.

wome آزمایش هایی که برای زنان لازم است

اندازه گیری فشار خون بالا
موقع اندازه گیری فشار خون با دستگاه فشارسنج، دو عدد مشخص می شود، یکی فشار خون ماکزیمم و دیگری فشار خون مینیمم.
فشار خون طبیعی کمتر از ۱۲۰ روی ۸۰ می باشد.
فشار خون بالا، بیشتر از ۱۴۰ روی ۹۰ می باشد.

فیبروم رحمی


فیبروم یا فیبروئیدهای رحمی به توده های غیر سرطانی و خوش خیم که در ناحیه رحم رشد می کنند، اطلاق می شود. بسیاری از زنان دارای فیبروم های رحمی می باشند.
این فیبروم ها می توانند در جاهای مختلف رحم رشد کنند و اندازه آنها معمولا متفاوت می باشد. برخی اوقات این فیبروم ها باعث درد و ناراحتی فرد می شوند، اما به طور معمول خطرناک نیستند و زندگی فرد را تهدید نمی کنند.
تشخیص زودهنگام فیبروم های رحمی بسیار مهم است و گام مهمی در جلوگیری از برداشتن رحم (هیسترکتومی) در آینده خواهد بود.

ssss1 فیبروم رحمی

 

شناسایی فیبروئیدهای رحمی
تا کنون علت قطعی ایجاد فیبروم های رحمی در خانم ها پیدا نشده است، بنابراین با در نظر گرفتن راه های زیر می توانید وجود و یا عدم وجود فیبروئید های رحمی را در خودتان مشخص کنید.باید بررسی کنید که آیا علایم فیبروئید های رحمی در شما وجود دارد و یا نه.

شغل هایی که خطر سرطان سینه را افزایش می دهند

تحقیقات انجام شده در کانادا نشان داد زنانی که به مدت طولانی در شیفت شب کار می کنند، ۲ برابر بیشتر از سایرین در معرض خطر ابتلا به سرطان سینه هستند.

cx1 شغل هایی که خطر سرطان سینه را افزایش می دهند

محققان برای انجام این مطالعه وضعیت شغلی و شیوه زندگی ۱۱۰۰ زن مبتلا به سرطان سینه را مورد بررسی قرار داده و با ۱۱۰۰ زن سالم مقایسه نمودند.

نتایج نشان داد کار طولانی مدت زنان در شیفت شب، آنان را در معرض خطر ابتلا به سرطان سینه قرار می دهد. سرطان سینه یکی از سرطان های شایع در میان زنان است که اگر به موقع تشخیص داده شود، به راحتی قابل درمان می باشد.

سوزش معده در هنگام روزه

غذاهایی که در سفره های افطاری و سحری خورده میشود با سوزش معده ارتباط دارد فاصله وعده های غذایی و خوردنیهای شیرین و غذاهای دیر هضم عامل مهمی برای سوزش معده در روزه داران است که در ادامه مطلب کارشناس تغذیه در این باره توصیه های لازم را میکند.

aaaa سوزش معده در هنگام روزه

در ماه رمضان از غذاهای دیر هضم مثل تخم مرغ آبپز استفاده کنید زیرا باعث عدم سوزش در معده می‌شود.

123

>