​​ پزشکی

مضرترین نوشیدنی ها برای سلامت بدن

7706 مضرترین نوشیدنی ها برای سلامت بدن

این نوشیدنی های شیرین نصفی از کالری روزانه بدن را تامین می کنند و لبریز از شکر هستند. در این بحث جایگزین های این نوشیدنی های زیان آور را معرفی میکنیم

کالری دریافت شده از نوشیدنی های شیرین برای سلامتی تان بسیار مضر است.
۱٫ پپسی ۶۴ اونسی با مارک KFC
مضرات: ۷۸۰ کالری، ۲۱۷ گرم شکر، چربی ندارد.
این نوشیدنی یک گالن کامل از مایعات است. در مقایسه انجمن قلب آمریکا توصیه می کند که افراد بالغ مجازند روزانه در حدود ۹-۶ قاشق چایخوری شکر (که چیزی در حدود ۴۵-۳۰ گرم می باشد) مصرف کنند.

جالبترین مطالب پاتوق

مضرات و فواید مصرف کره

989 مضرات و فواید مصرف کره

یکی از بهترین مواد غذایی برای صبحانه ، کره است. این ماده غذایی در بین مردم طرفداران بیشماری دارد. اما مسئلهای که هست ، اینجاست که اکثر کره ها صنعتی شده و دیگر خبری از کره های طبیعی وجود ندارد. آیا این کره های صنعتی ارزش غذایی دارند یا خیر؟

چرا کره کمیاب شده ؟ آیا قرار است کره گران شود؟ چرا این روزها فروشگاه های مواد غذایی، کره حیوانی عرضه نمی کنند؟ و… اینها بخشی از تیترهای خبری مربوط به کمیاب شدن کره در بازار مواد غذایی این روزهای کشور است…

خیلی ها این کمبود را به بالا رفتن نرخ دلار نسبت می دهند و خیلی های دیگر هم معتقدند مشکلی از نظر کمبود کره در بازار وجود ندارد و این حرف و حدیث ها، پیش زمینه ای برای گران کردن نرخ این محصول لبنی پرچرب است. متاسفانه خیلی از افراد جامعه ما عادت کرده اند هرگاه با کاهش عرضه مواجه شدند، تقاضایشان را بالا ببرند و التهاب بیشتری در بازار خرید به وجود آورند.

روش درمان تیرگی زیر بغل

285328 840 روش درمان تیرگی زیر بغل

تیرگی زیر بغل یک بیماری نیست. تیرگی زیر بغل به پوست تیره زیر بغل در مقایسه با رنگ پوست بقیه نقاط بدن گفته می شود. بعضی از دلایل اصلی آن عبارتند از: اصلاح مداوم، استفاده از کرمهای موبر، عرق زیاد، هواگیری ضعیف زیر بغل، تجمع سلولهای مرده، استفاده از دئودورانتها و ضد عرقهای دارای الکل، سیگار کشیدن و بیماریهایی ماننند دیابت.

اگر زیر بغلتان سیاه است، جایی برای نگرانی وجو ندارد. در اینجا روشهای درمان خانگی را به شما می گوییم که با استفاده از آنها از شر سیاهی زیر بغل خلاص خواهید شد.

امکان پذیر شدن درمان کرونا

coronavirus1 امکان پذیر شدن درمان کرونا

تاکنون هیچ دارویی برای مبارزه با خانواده کرونا ویروس ها که عامل شیوع بیماری های مهلک سارس و مرس یا کرونا هستند، کشف نشده بود اما به تازگی یک تیم بین المللی از دانشمندان ماده ای کشف کرده اند که می تواند با خانواده ویروسی کرونا مبارزه کند.

کروناویروس ها دستگاه تنفسی فوقانی و تحتانی را در انسان ها درگیر می کند و عامل یک سوم سرما خوردگی های شایع هستند.

یک گونه شدیدتر این ویروس که تصور می شود از «خفاش» ناشی شده باشد در سال ۲۰۰۲ اپیدمی جهانی سارس را موجب شد که حدود ۸۰۰ نفر را به کام مرگ کشاند.

کاهش چربی دور شکم با ماست

yogurt کاهش چربی دور شکم با ماست

همه‌ی ما برای اینکه از شر انبوه چربی‌های جمع شده در زیر شکممان که ظاهر خوبی هم ندارند خلاص شویم، به کارهای مختلفی متوسل می‌شویم، اینطور نیست؟

خب، چربی شکم ممکن است بدلایل مختلفی ایجاد شود، و معمولا هم در مردان اتفاق خواهد افتاد و مسبب عوارض جانبی خطرناکی در رابطه با سلامتی شماست، مخصوصا اگر در اطراف دل و روده جمع شود.

درمان ماشین گرفتگی و علت آن

Car Sickness 2 درمان ماشین گرفتگی و علت آن

این روزها خیلی از کار ها با ماشین انجام می شود. خیلی از راه ها را باید با ماشین رفت و آمد کرد. بسیاری ازاشخاص زمانی که راه طولانی را با ماشین می روند دچار وضعیتی به اسم ماشین گرفتگی می شوند.

سفر لذتبخش و مفرح است، اما نه همیشه. برای بعضی از مردم مسافرت در کنار همه خوبی‌ها و لذت‌هایش یک عذاب بی‌پایان است و شاید شما هم این نشانه‌های ناخوشایند گیجی، تهوع، رنگ‌پریدگی، استفراغ، عرق سرد، خستگی، ترشح بزاق بیش از حد، خمیازه‌، سردرد، احساس عمومی ناراحتی و ناخوشی را در حین مسافرت با اتوبوس یا وسیله نقلیه شخصی‌تان تجربه کرده باشید.

به گفته متخصصان بیماری مسافرت یا ماشین گرفتگی به علت حرکت مداوم و تکراری مناظر اطراف هنگامی که فرد سوار ماشین می‌شود، پدید می‌آید.

کم خونی فانکونی

19192 کم خونی فانکونی

یک اختلال ژنتیکی است که منجر به نارسایی مغز استخوان است. این یک اختلال ژن مغلوب است.یک مؤلفه مهم در سیستم ایمنی بدن ، در مغز استخوان ساخته شده است.دو راه برای اطلاع از این بیماری وجود دارد که عبارتند از آمنیوسنتز و تست پرزهای جفتی

کم خونی Fanconi بیماری است که همه افراد خانواده را مبتلا ساخته (ارثی) و اصولاٌ بر مغز استخوان تأثیر می گذارد. این بیماری منجر به تولید همه انواع سلولهای خونی می شود. کمخونی فانکونی یک عارضه ارثی است که کمخونی آپلاستیک و تعداد موارد غیرطبیعی دیگر را سبب می‌شود.

دو راهکار ساده برای ترک سیگار

wallpaper 1799668 دو راهکار ساده برای ترک سیگار

پزشکان بروز بیش از ۱۴ نوع سرطان، پوکی استخوان، فساد دندان‌ها، بیماری‌های قلبی – عروقی و چندین بیماری دیگر را در افراد سیگاری بسیار بیشتر از غیرسیگاری‌ها می‌دانند.

پزشکان همواره هشدار می‌دهند با استعمال اولین نخ سیگار، ظرف تنها چند دقیقه پس از استنشاق دود سیگار به درون ریه‌ ها، روند آسیب‌های ژنتیکی به بدن آغاز می‌‌شود و جالب است بدانید که خطر بروز حملات قلبی ناشی از بیماری‌های قلبی- عروقی به دنبال ترک کردن سیگار و در ۲۴ ساعت نخست پس از کشیدن آخرین سیگار، کاهش می‌یابد.


>