​​ نکات مهم آشپزی

بدترین و بهترین ظروف برای پختن غذا

Safe6347510162840 بدترین و بهترین ظروف برای پختن غذا

یکی از مواردی که اغلب مورد پرسش مردم قرار می‌گیرد و مردم می‌خواهند بیشتر در مورد آن اطلاع داشته باشند این است که طبخ غذا در چه ظروفی مناسب است و در چه ظروفی نامناسب و چه مواداولیه‌ای در ساخت ظرف‌ها به‌کار می‌رود، کدام سمی و کدام مواد غیرسمی است.

 به گفته دکتر احمد رضا درستی متخصص تغذیه و عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران در مصاحبه با همشهری، نخستین ظرف مناسب طبخ غذا، چدن واقعی است، بعد از آن مناسب‌ترین ظروف تشخیص داده شده قابلمه‌ها و ظروف تفلونی استاندارد است و در آخر نیز ظروف شیشه‌ای را می‌توان مناسب طبخ غذا تشخیص داد.

جالبترین مطالب پاتوق

بهترین راه افزایش اشتها

fatKid 1475843c بهترین راه افزایش اشتها

وقتی فرد شروع به تمرینات ورزشی می کند باید رژیم غذایی جدیدی را طبق نیاز های بدنش در پیش گیرد. اما یکی از مشکلاتی که بسیاری از افراد در ابتدای کار با آن مواجه می شوند ، بی اشتهایی است. آنها نمی توانند به میزان مورد نیاز بدنشان غذا بخورند.

افزودن سبزی‌های رنگی مختلفی مانند هویج، ذرت، بروکلی، نخودفرنگی، لوبیاسبز و قارچ به بشقاب غذا می‌تواند اشتهای شما را دوچندان کند.

دندان عقل را چرا باید کشید؟

pic45 3 دندان عقل را چرا بايد کشيد؟

دندان پزشکان می گویند بهترین سن برای جراحی دندان عقل زیر سن ۲۰ سالگی است، چرا که عوارض و درد کمتری دارد.

دندان عقل به سومین دندان آسیاب بزرگ اطلاق می‌شود. این دندان کمی دیرتر از دندان‌های دیگر رشد می‌کند و در سنین ۱۷ تا ۲۱ سالگی‌ می‌روید. با رشد انسان و کوچک شدن فک، فضا برای رشد دندان عقل محدود شده و در نتیجه دندان عقل خود را به شکل نهفته و نیمه ‌نهفته نشان می‌دهد.

بهترین غذا برای افطاری

محمود خدادوست ، در تشریح توصیه‌های تغذیه‌ای به خصوص با استفاده از طب سنتی برای روزه‌داران اظهارداشت:

sa6 بهترین غذا برای افطاری

از مهمترین توصیه‌ها به روزه‌داران در ماه مبارک رمضان این است که افراد به هیچ عنوان در زمان افطار روهم خوری نکنند یعنی چند غذا را با هم میل نکنند و حتماً از پرخوری بپرهیزند.وی افزود: به جز افرادی که مزاج گرم دارند و همچنین کودکان؛ در زمان افطار نباید به هیچ عنوان آب بسیار سرد نوشیده شود…

باوردهای غلط درباره میوه ها

mve باوردهای غلط درباره میوه ها

همه‌ی میوه‌ها منبع ویتامین C هستند
این باور اشتباه است. بیشتر میوه‌ها حاوی میزان زیادی ویتامین C می‌باشند اما فقط برخی از میوه‌ها منبع ویتامین C هستند و نباید تصور شود که همه‌ی میوه‌ها سرشار از این ویتامین هستند. برای این که بیشترین میزان ویتامین C را دریافت کنید باید میوه‌هایی مانند انگور فرنگی، توت فرنگی، پاپایا، کیوی و یا مرکبات مصرف کنید. بیشتر میوه‌ها در هر ۱۰۰ گرم بیشتر از ۵۰ میلی گرم ویتامین C دارند. بقیه میوه‌ها مانند انگور، سیب، موز یا گیلاس حاوی ویتامین C کمتری هستند. در واقع هر ۱۰۰ گرم از این میوه‌ها ۱۰ میلی گرم ویتامین C دارد.

نحوه تشخیص تند بودن فلفل

از روی ظاهر فلفل هم تا حدی می توانید میزان تندی فلفل را تشخیص دهید .

tnd نحوه تشخیص تند بودن فلفل

دانه های فلفل تندترین قسمتهای این گیاه هستند. اما همه فلفل ها مثل هم نیستند برخی از آنها تندی بسیار کمی دارند و برخی از آنها آنقدر تند هستند که باید با دستکش آنها را برداریم . اگر شما هم جزء کسانی هستید که دوست دارید تشخیص دهید چه فلفلی تند است و چه فلفلی تندی کمتری دارد می توانید از روشی که در اینجا ذکر می کنیم استفاده کنید…

نکته هایی درباره کمپوت ها

کمپوت‌ از دسرهای‌ میوه‌ای‌ محسوب‌ می‌شود و در فصل‌هایی‌ که‌ میوه‌ کم‌ است‌ می‌توان‌ از انواع و اقسام‌ کمپوت‌ استفاده‌ کرد.

komp نکته هایی درباره کمپوت ها

به‌ طور کلی‌ این‌ میوه‌ پخته‌ را (کمپوت‌) اکثر مردم‌ مصرف‌ می‌کنند…

سوال و جواب درباره پختن کیک

12

>