​​ تعلیم و تربیت

راهنمای بچه ها برای واکسن

هیچکس دوست ندارد آمپول بزند. آمپول ممکن است درد داشته باشد و اینکه بدانید قرار است پرستار سوزن در بدنتان فرو کند حس عجیبی است.

qq راهنمای بچه ها برای واکسن

اما آمپولها که واکسیناسیون نامیده میشوتد از شما در برابر ابتلا به بعضی از مریضی های خطرناک محافظت میکنند. این بیماریها ممکن است باعث شود واقعاً مریض شوید و حالتان بد شود. درد سوزن آمپول به اندازه این مریضی ها بد نیست.

جالبترین مطالب پاتوق

آرام کردن بچه

آیا می دانید لحن صدایی که ما (چه بزرگسال و چه کودک) به کار می بریم پس از مدتی، برایمان عادت می شود.

a آرام کردن بچه

این عادت، نه فقط در صدای ما بلکه در نحوه زندگی و رفتارمان نیز اثر می گذارد! نق نق کردن، معمولا برای اظهار شکایت و جلب توجه شروع می شود و اگر به نق نق های کودکان بی اعتنا باشیم فردی غرغرو و همیشه شاکی تحویل جامعه می دهیم.

حرف هایی که نباید به کودکان بگویید

حرف هایی که نباید به کودکان بگویید

اگر فرزند شما هم شیطنت میکند، بخوانید…

روان‌شناسان کودک معتقدند می‌توان به جای استفاده از برخی کلمات و جملات تند عبارت‌های دیگری را که اثر مخربی روی روحیه کودک ندارند به کار برد. در این مقاله به ۱۰ جمله‌ای که در مکالمه با کودکتان نباید به کار برید، اشاره می‌شود.

child حرف هایی که نباید به کودکان بگویید

۱) واقعا بچه غیرقابل‌ تحملی شده‌ای

مسلما گاهی پیش‌آمده که رفتار فرزندمان برای ما غیرقابل تحمل شده و طبیعی است که در چنین مواقعی عصبانی شویم. اما، این درست نیست که به کودکمان بگویم دیگر نمی‌توانیم تحملش، کنیم. این‌گونه جملات روحیه کودک را به شدت جریحه‌دار می‌کند و ممکن است زمینه ‌بدرفتاری و حرکت‌های تهاجمی را در او افزایش دهد. در این موارد بهتر است بگوییم من دیگر نمی‌توانم این کار تو را تحمل کنم، دیگر از حد خودت خارج شده‌ای، یا فقط بگوییم: کافیه! دیگه بسه! درواقع بهتر است به جای اینکه شخصیت کودک را مورد خطاب قرار دهیم، به کار و رفتاری که از او سر زده است، توجه کنیم.


>