​​ روانشناسی کودکان

دلیل به وجود آمدن ترس در کودکان

1812 دلیل به وجود آمدن ترس در کودکان

شاید شما نیز با کودکانی مواجه شده باشید که مشکل ترس بیش از حد دارند. آنها زمانی که می خواهند در خانه تنها بمانند حاضرند هر گونه تنبیه را بپذیرند اما تنها نمانند. شاید جالب باشد که بدانید تنها خانواده مقر بروز اینگونه ترس در کودک است.

اصلا نمی دانم این ترس از کجا آمده و ریشه آن چیست ولی وقتی می بینم پسر کوچکم خودش به تنهایی در اتاقش می خوابد و هیچ مشکلی ندارد، کمی به او حسادت می کنم. چون من به خاطر همین ترس همیشه پیش پدر و مادرم می خوابیدم. پسرم الان سن زیادی ندارد و با تنهایی و تاریکی مشکلی ندارد ولی نگرانم که او هم بعدها مانند من شود. نمی خواهم او هم مثل من از اتاق خالی بترسد.

جالبترین مطالب پاتوق

روش هایی برای تشخیص جنسیت کودکتان

ba2159 روش هایی برای تشخیص جنسیت کودکتان

زنان قدیمی و مادرها و مادبزرگ‌ها هر کدام ایده های خود را برای تعیین جنسیت فرزند زنان باردار دارند. برخی می گویند اگر شکم زن گرد و جلو بود، فرزند پسر است و اگر در پهلوها پخش بود، فرزند دختر است. ما در این جا ۱۲ مورد بسیار عجیب را برایتان انتخاب کرده ایم که در سراسر دنیا، مردم زیادی به آنها اعتقاد دارند. اما این روش ها به هیچ عنوان علمی نیستند. بیان آنها از طرف ما هم دلیلی برای تایید آنها نیست.

۱٫ تست کلم
در این تست، باید کلم قرمز را در آب بجوشانید و آب آن را با ادرار خود مخلوط کنید. (کار عجیب و مشمئز کننده ای است اما جواب می دهد). اگر آب صورتی شد، فرزند شما دختر است. اگر آب بنفش شد، کودکتان پسر است.

کنترل نوجوان در هنگام کار با اینترنت

pic45 4 کنترل نوجوان در هنگام کار با اینترنت

طبق فرهنگ ما‌، تربیت فرزند باید و نباید‌های خاص خود را دارد‌، حتی در فضای مجازی. پس برای آن‌ که فرزند نوجوان‌تان به سلامت از این بزرگراه عبور کند‌، چند نکته را فراموش نکنید؛

-اول از همه باید با فرزندتان صحبت کنید
. شما مسئول تربیت او هستید و هیچ‌کس نمی‌تواند مثل شما او را برای زندگی امروز آماده کند. همان‌طور که وقتی کودک بود با گفتن «جیز» به او می‌فهماندید وسیله‌ای تیز و یا داغ است و نباید دست بزند‌، امروز هم با یک کلام شیرین می‌توانید در مورد خطرات استفاده‌ی ناصحیح از اینترنت با او صحبت کنید. به او بیاموزید کاربری هوشمند و مسئول باشد.

تاثیر بازی در رشد بچه ها

از لحاظ فیزیکی رشد بدن کودک بعد از ۲ سالگی آرام‌تر خواهد شد و سطح انرژی او بالا می‌رود. مهارت‌های کودک شما از ۲سالگی به سرعت افزایش پیدا می‌کند. خیال‌تان راحت باشد، طولی نخواهد کشید که فرزند شما با فعالیت‌هایی که انجام می‏دهد فردی چالاک می‏شود.

bh تاثیر بازی در رشد بچه ها

افزایش مهارت‌های فیزیکی فرزندتان باعث می‌شود او تعادل و هماهنگی بیشتری در بدنش داشته باشد. بازی یکی از بهترین‌راه‌هایی است که برای تقویت رشد وتوانایی‌های فیزیکی کودک می‌توانید به کار ببرید. شما می‌توانید با این بازی‌ها مهارت‌های فیزیکی روبه رشد کودک‌تان را تقویت کنید…

کنترل تلویزیون دیدن کودکان

اثرات منفی و زیان آور تلویزیون بر روی کودکان را شناسایی کنید و محدودیت های معقولی برای آنها بگذارید.

k کنترل تلویزیون دیدن کودکان

آیا نگران هستید که فرزندتان زمان زیادی را جلو تلویزیون یا به بازی های ویدئویی می گذراند؟ با آنکه کمی تلویزیون تماشا کردن می تواند جنبه آموزشی هم داشته باشد، ولی اغلب بچه ها زیاده روی می کنند. در اینجا راهنمایی در مورد بچه ها و تلویزیون می دهیم تا زمان تماشای تلویزیون فرزندتان را کنترل کنید…

کنار آمدن با مامان و بابا

مامان و بابا دو نفر از مهمترین آدمهای زندگیتان هستند. هر روز حداقل یکی از آنها را می‌بینید و در طول عمرتان این دو نفر بیشتر از هر کس دیگری بر زندگی شما تاثیر می‌گذارند. مثلاً اگر پدرتان اهل نماز و روزه باشد، احتمال اینکه شما هم فرد مذهبی شوید زیاد است و اگر مادرتان اهل مطالعه باشد، هر جا که بروید یک کتاب با خودتان خواهید برد.

uk کنار آمدن با مامان و بابا

اما والدین کارهایی خیلی بیشتر از منتقل کردن عادت‌ها و سرگرمی‌هایشان به شما انجام می‌دهند. والدین از لحظه‌ای که فرزندشان متولد می‌شود باید از او مراقبت کنند. این وظیفه والدین است که فرزندانشان را دوست داشته باشند و آنها را راهنمایی کنند و والدین تا وقتی زنده هستند، حتی وقتی بچه‌ها بزرگ می‌شوند و خودشان بچه‌دار می‌شوند، این کار را انجام می‌دهند. این یعنی سال‌های زیادی را قرار است با آنها بگذرانید…

در زیر به ۵ راه برای نزدیک شدن و کنار آمدن با والدین و ساختن یک رابطه قوی با آنها اشاره می‌کنیم:

۱. با همدیگر وقت بگذرانید. اینکه جسمتان با والدینتان یک جا باشد شاید آسان باشد (مثل خانه–جایی که زندگی می‌کنید) اما چقدر وقت صرف لذت بردن کنار همدیگر می‌کنید؟ به جای تماشای تلویزیون و بازی کامپیوتری می‌توانید از مادر یا پدرتان بخواهید با شما بازی کنند. با هم بیرون بروید، بازی کنید و کتاب بخوانید. اگر پدر و مادرتان از هم جدا شده یا طلاق گرفته‌اند، سعی کنید وقت بیشتری را با آنها بگذرانید و اگر با یکی از آنها زندگی می‌کنید، به دیگری مرتب تلفن کنید یا ایمیل بزنید.

۲. احساساتتان را با آنها در میان بگذارید و کمک بخواهید. بچه‌های زیادی می‌گویند که دوست دارند والدینشان وقتی ناراحت هستند به آنها کمک کنند. اما ممکن است پدر و مادرتان وقتی دچار مشکل شده‌اید متوجه نشوند. اگر از چیزی ناراحت هستید یا مشکلی برایتان پیش آمده است، به آنها بگویید. اگر معمولاً این کار را نمی‌کنید، شاید اول مسخره به نظر برسد. امتحان کنید و مطمئن باشید که از این کارتان خوشحال خواهید شد.

۳. مهربان باشید. چیزهای خیلی کوچک به نظر پدر و مادرتان خیلی بزرگ خواهد آمد. می‌توانید با یک بغل کردن یا بوسیدن یا تعریف کردن یک جوک روز والدینتان را شیرین‌تر کنید. حتی وقتی بدون اینکه آنها بگویند، برای کمک به انجام کارهای خانه داوطلب می‌شوید یا فقط اتاق خودتان را مرتب کنید، یا سعی کنید با خواهر و برادرتان دعوا نکنید هم خیلی خوشحالشان خواهید کرد.

۴. توجه نشان دهید. بعضی خانواده‌ها زیاد همدیگر را در آغوش می‌گیرند و می‌بوسند و به هم ابراز علاقه می‌کنند. بعضی دیگر از خانواده‌ها تا این اندازه احساسی نیستند. اما خیلی مهم است که توجهتان را به هم نشان دهید. علاوه بر بوسیدن و بغل کردن، بچه‌ها و والدینشان می‌توانند با احترام گذاشتن به همدیگر، مودب بودن و به فکر همدیگر بودن، توجهشان را به هم نشان دهند.

۵. همه تلاشتان را در همه کارها به کار گیرید. لازم نیست که کامل باشید اما وقتی همه تلاشتان را بکنید، والدینتان به شما افتخار خواهند کرد. اینکه می‌بینند چقدر بچه‌ خوبی شده‌اید خیلی خوشحالشان خواهد کرد. چرا؟ چون مطمئن می‌شوند که خودشان هم وظیفه مراقبتشان از شما را به خوبی انجام داده‌اند.

توقع های کودکان

شاید این جمله را بارها شنیده باشید که کودکان آیینه رفتاری پدر و مادرشان هستند. آنها از ریزترین جزئیات رفتاری والدین‌شان الگوبرداری می‌کنند. از این لحاظ بحث رفتار والدین با فرزندان، در مباحث روان‌شناسی کودک از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است. همانگونه که فرزندان نمی‌توانند هرگونه رفتاری با والدینشان داشته باشند، والدین هم نمی‌توانند هر گونه رفتاری داشته باشند.

tvghg 350x224 توقع های کودکان

باید بدانیم که زندگی هر فردی وقتی موفقیت‌آمیز خواهد بود که بتواند میان نیازهای عاطفی خود، تعادل برقرار کند و به شیوه‌های مطلوب آنها را ارضا کند. از این رو، شناخت و ارضای مطلوب این نیازها از وظایف مهم والدین است…

راز پروش کودکی شاد

راز پروش کودکی شاد

kooda 350x236 راز پروش کودکی شاد

۱-حلقة شادی کودکتان را کامل کنید :
والدین در پی معلمان و مربیان ی هستند که بتوانند حلقه شادی کودکانشان را کامل کنند . به کودکتان کمک کنید ارتباطات دوستانه اش را حفظ کند و گسترش دهد . داشتن ارتباطات قوی و مهارت برقراری آن از شروط اصلی شاد زیستن در آینده است .


>