​​ کم جمعیت ترین کشور های دنیا

کم جمعیت ترین کشور های دنیا

کم جمعیت ترین کشور های دنیا

در این مطلب قصد داریم تا شما را کم جمعیت ترین کشورهای بر حسب میزان جمعیت در مقایسه با مساحت در جهان آشنا کنیم:

world کم جمعیت ترین کشور های دنیا

free کم جمعیت ترین کشور های دنیا

موریتانی

این کشور آفریقایی که در شمال غرب قاره سیاه واقع شده است دارای مساحتی در حدود ۱ میلیون و ۲۵ هزار کیلومتر مربع بوده و جمعیت آن نیز در حدود ۳ میلیون نفر است.
این کشور با اقیانوس اطلس، الجزایر، مالی، سنگال و صحرای غربی تحت کنترل مراکش همسایه است. بر اساس آمار موجود در هر کلیومتر مربع از این کشور ۳ نفر زندگی می کنند.

free کم جمعیت ترین کشور های دنیا

ایسلند

این کشور جزیره ای در شمال اروپا در منطقه اقیانوس اطلس شمالی و در مابین سرزمین اصلی اروپا و گرینلند واقع شده است. این کشور دارای مساحتی در حدود ۱۰۳ هزار کیلومتر مربع بوده و جمعیت آن نیز در حدود ۳۰۹ هزار نفر است. ۳ نفر به طور میانگین در هر کیلومتر مربع از این کشور حضور دارند.

free کم جمعیت ترین کشور های دنیا

سورینام

این کشور کوچک با مساحتی در حدود ۱۶۳ هزار کیلومتر مربع در شمال قاره آمریکای جنوبی با کشورهای گویان، کویان فرانسه و برزیل و همچنین اقیانوس اطلس همسایه است. این کشور دارای جمعیتی در حدود ۴۵۰ هزار نفر است و به ازای هر کیلومتر مربع در این کشور ۲٫۷ نفر زندگی می کنند.

free کم جمعیت ترین کشور های دنیا

استرالیا

این جزیره بزرگ که در بین اقیانوس هند و اقیانوس آرام قرار گرفته است چیزی در حدود دو برابر کشورهای عضو اتحادیه اروپا یعنی ۷ میلیون و ۶۸۲ هزار کیلومتر مربع مساحت دارد.
بخش های زیادی از این کشور را بیابانهای بی آب و علف فرا گرفته است و عمده جمعیت ۲۱ میلیونی این کشور در نواحی اطراف خطوط ساحلی زندگی می کنند.
چیزی در حدود دو سوم جمعیت این کشور در ۵ شهر این کشور در خطوط ساحلی زندگی می کنند. در هر کیلومتر مربع از این کشور به صورت میانگین ۲٫۶ نفر زندگی می کنند.

free کم جمعیت ترین کشور های دنیا

نامیبیا

این کشور در جنوب غربی آفریقا با اقیانوس اطلس ، آفریقای جنوبی، آنگولا و بوستوانا همسایه است. این کشور با جمعیتی در حدود ۲ میلیون نفر دارای مساحتی در حدود ۸۲۴ هزار کیلومتر مربع است و در هر کیلومتر مربع آن به طور متوسط ۲٫۵ نفر زندگی می کنند.

free کم جمعیت ترین کشور های دنیا

گرین لند

این جزیره یخ زده که تحت حاکمیت کشور دانمارک است بزرگترین جزیره جهان به حساب می آید و از نظر مساحت در حدود کشور عربستان سعودی است.
این جزیره از لحاظ جغرافیایی جزء آمریکای شمالی به حساب می آید اما از نظر فرهنگی و سیاسی به اروپا و خصوصا کشور دانمارک مرتبط است.
این جزیره دارای مساحتی در حدود ۲ میلیون و ۱۷۵ هزار کیلومتر مربع است و جمعیت آن در حدود ۵۶ هزار نفر است که با این حساب به صورت میانگین ۰٫۰۲۶ نفر در هر کیلومتر مربع از این جزیره زندگی می کنند.

گردآوری: patugh.ir

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان


ساعت بند چرم زنانه طرح بهارارسال نظر


>