سفر رایگان به تایلند

با توجه به فضا هوا محیط شرایط ارز مسافرتی این روزها و کوی کارگزاری خبرگزاری های گردشگری، که گاهی ممکن است از گوشه و کنار و اطلاع دادن جملاتی همچون تور تایلند رایگان یا تورهای خارجی رایگان، تورهای مفت قیمت و … به گوشتان مصدوم باشد. با شرایطی که دلار و یورو این روزها در ایران سپری می کند، هر مسافری برای ستاندن ارز مسافرتی باید مدارک مورد نظر سفر خود را نشان دادن دهد تا در آخر به او ارز مسافرتی تعلق گیرد. در ادامه در مطلب مطالب ویژه در مورد سفر رایگان به تایلند بیشتر می گوییم.

قوانین جدید برای اخذ ارز مسافرتی

تفاوت قیمت میان ارز مسافرتی و ارز آزاد باعث ایجاد راندها و مافیایی در سوق و میدان معامله سیاحت این روزها شده است که غزارت از نفوس نا آگاه را در دام نفوس نفع طلب می اندازد. رییس انجمن دفاتر خدمات مسافرت لغو و سیروسفر ایران، آقای حرمت الله رفیعی در محاوره خود با خبرگزاری ایلنا به موضوع تورهای کم بها قیمت، تور مجانی تایلند، خرید ارز مسافرتی و … رمز کرد و این گونه ایضاح داد:

متاسفانه در حال حاضر این بساط وجود دارد و همان دوستانی که بدون کارشناسی و جویا شدن نظر ما قانون‌ها را قبول کرده‌اند، مسبب این جو هستند. برخی کسان مسافرانی را که غالبا اهل روستاها بوده و تا به حال به کشور اندرونی ظاهری و باطنی بیگانه نرفته‌اند، پیدا کرده و آنها را به هتل‌های دو و سه‌ستاره خارج از شهر در کشور خارجی می‌برند و یک هفته آنجا نگه می‌دارند و به آنها می‌گویند که به‌صورت بلاعوض :صفت بی مزد به سفر آمده‌اند. در صورتی که مابه‌التفاوت ارز مسافری آنها ۴ تا ۵ میلیون می‌شود؛ اما تمام مرکز معاملات اوراق بهادار و سهام تحصیل به هزینه دولت یاموسسات شهریه آنها بسیار از ۲ تا ۲.۵ میلیون نیست. به این صورت این افراد به سود خوبی دست پیدا می‌کنند اما اینکه چه کسانی هستند؛ مشخص نیست!”

تور تایلند رایگان مکالمه راجع به ارز مسافرتیوی در امتداد به شیوه قدیم سودپرستی در تور تایلند مجانی و در کل تورهای اندرونی ظاهری و باطنی بیگانه مفتی و غیررایگان رمز کرد و گفت:در گذشته مسافرانِ چمدانی داشتیم که اصطلاحا به آنها چترباز می‌گفتند که تا مسیر دبی می‌رفتند و با روایت کردن بار، از آنها سواستفاده می‌شد. این هم مدل دیگر بورس بازی است که از طریق بردن مسافری که اصلا از آن سفر چیزی نمی‌داند و بهره‌ای هم نمی‌برد، یورو و دلارها را جمع می‌کنند.”

در واقع وجود تبلیغات تورهای مجانی مالوف تور تایلند بلاعوض :صفت بی مزد یا تور ژاپن بلاعوض :صفت بی مزد در این روزها به دلیل عملکرد و آرایش گذاری افرادی است که ارز ۳۰۰ دلاری را به ۵۰۰ و ۱۰۰۰ یورو ازدیاد داده اند. آقای حرمت الله رفیعی در این خصوص این گونه دنباله داد:گر شما مافیای صنف‌های دیگر را پیدا کردید؛ مافیای این صنف را هم می‌توانید پیدا کنید. اینکه در حال حاضر چه کسانی توانستند تا اواسط مرداد بلیت‌ برخی مرادها را ببندند و چنین وضعیتی را ساختن کنند؛ مشخص نیست!”

ایشان با رابطه داشتن سمت رییس اتحادیه دفاتر کارها خدمت گزاری ها سیروسفر فلکی هوازی دل کنده عاشق بیهوده و سیر هفهف پوزپلنگ نشانی کرد:در حقیقت این نفوس دلال‌هایی هستند که با ایرلاین‌ها تماس دارند. اگر توجه کنیم؛ می‌بینیم در برخی مسیرها به‌جز یک ایرلاین اندرونی و دو سه ایرلاین خارجی، ایرلاین دیگری پویه ندارد و با توجه به اینکه مثلا برای هواپیمایی ترکیش صرف نمی‌کند که از ایدون دالان را به استانبول ببرد و از استانبول مجدد به مالزی ببرد،‌ می‌توان به این نسب رسید که دو ایرلاین خود ما این کار را انجام می‌دهند. همان‌هایی که تا چند وقت پیش می‌آمدند و به دفاتر تقاضا می‌کردند که بیایید و ما به شما گروه می‌دهیم. اما در حال حاضر اگر یک بلیت از آنها بخواهیم وجود ندارد و بسته شده است.

بنده دفاتر را از این مطلب مبرا می‌دانم چراکه وقتی من، با وجود اینکه رییس صنف و آژانس‌دار نوین هستم؛ نمی‌توانم برای خودم بلیت تهیه کنم، قطعا دفاتر دیگر هم به سختی در حال کار کردن در این تیمچه هستند و نمی‌توانند در این مسیرهای خاص حداقل تا ۱۵ مرداد بلیتی تهیه کنند. به همین دلیل مطمئنم که حتی یکی از این دفاتر هم به این کار رو نیاورده‌اند.”

تور تایلند

بر طبق صحبت های شما و تبلیغات این روزها راجع به تور بلاعوض :صفت بی مزد تایلند یا تور ژاپن مجانی و درکل هر تور رایگان دیگری باید امان بود که یک جای کار می لنگد و اگر با چنین تبلیغاتی ذایع شدید، بدانید که با آژانس هایی پدیدار هستید که ارز مسافرتی شما را به جایتان قبض و در بازارچه آزاد به فروش می رسانند. و گرنه هیچ آژانس مسافرتی بر ضد منافع مالی خود رفتار نمی کند. شما نه در مانور ای شرکت کرده اید که تور تایلند رایگان فصیح شوید و نه تنها یک نفر هستید که تورهای بلاعوض :صفت بی مزد برونی به او داده شده است. آقای حرمت الله رفیعی در بخشی از صحبت هایش راجع به قصد کارگزاری خبرگزاری ها به بانک مرکزی راجع به ارز مسافرتی توضیحاتی نمودن داد و نشانی کرد:

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *