نقص فنی در بوگاتی شیرون

به علت ابداع نقص در کیسه هوای جانبی ابرخودروی بوگاتی شیرون، خودروساز فرانسوی دو اسباب شی در ایالات متحده آمریکا را فرا خواند. در ادامه در مطلب اخبار خودرو در مورد نقص فنی در بوگاتی شیرون بیشتر صحبت خواهیم کرد.

نقص فنی در بوگاتی شیرون

مدت‌ها پیش خبری از فراخوان ابرخودروی بوگاتی شیرون به علت نقص در جوشکاری ترویج شد؛ این بار نیز برای صاحبان این ابرخودرو خبر بدی وجود دارد. طبق بررسی‌های رتق وفتق ملی اطمینان بزرگراه‌های آمریکا، شیلد حرارتی (حفاظ حرارتی) در کیسه‌ هوا ممکن است به خوبی نصب نشده باشد و همین باعث ایجاد خطر می‌شود. در صورتی که ایربگ جانبی مورد استفاده قرار گیرد، گرمای تشکیل شده تحت شرایطی مالوف حرارت خارجی، می‌تواند باعث کاهش عملکرد کیسه هوا شود.

ابرخودروی بوگاتی شیرون

شرکت کی سیفتی سیستمز (Key safety Systems) کیسه‌های هوای جانبی بوگاتی شیرون را در کارخانه‌ای در رومانی خلق است. با توجه به گاه‌شناسی NHTSA از چنین نقصی، سازنده این مشکل را طی آروین کارکرد کیسه هوا در برگ دمای بالا کشف کرد. این شرکت اثراتی از سوختگی در کنار دینامو گاز ایربگ نظر کرد. بررسی ها بیش‌تر نشان داد که کارخانه مبدع به طور صحیح شیلد حرارتی ژنراتور گاز کیسه هوا را شوالیه نکرده است.

نقص فنی در بوگاتی شیرون

ایربگ

دو نفر از صاحبان ابرخودروی بوگاتی شیرون در ایالات متحده واقعا نباید چشم انتظار باشند. کارشناسان بوگاتی با مشتریان خود شخصا تماس خواهند گرفت و برای ادا تعمیرات با آن‌ها تجانس لازم را اعمال می‌دهند. این تعمیرات شامل حمل صندلی بوگاتی شیرون به کارخانه در فرنگ برای ملاحظه می‌شود. نمونه‌هایی که کیسه هوای جانبی به خوبی در صندلی آن‌ها راکب نشده باشد، برای تعمیر کامل به شرکت تامین‌کننده صندلی پیغام آور خواهند شد. مثل سایر پیشامدها چرند به احضاریه خودرو در بکلی جهان، بوگاتی تمام هزینه‌های ترمیم را پوشش می‌دهد.

این مبدع نامور هایپرکار دنیا، در حال حاضر تمام صندلی‌های بوگاتی شیرون را در کارخانه خود کنترل کرده است. در این راستا، بوگاتی یک نقطه سبز زیر علامت کیسه هوا برای نشان دادن رسیدگی صندلی ازدیاد کرد.

نقص فنی در بوگاتی شیرون

بحث ایمنی در ابرخودروها زیاد مهم است؛ زیرا اگر اشتباهی در عملکرد یکی از قطعات یا سیستم‌ها رخ دهد، احیانا به علت سرعت زیاد می‌تواند منجر به بلا :صفت آزار شود. خودروساز فرانسوی در حال حاضر تمرکز خود را بر تشکیل نسخه‌ی جدیدی با نام بوگاتی دیوو (Bugatti Divo) قرار داده است، که قیمت آن به ۵.۸ هزارهزار دلار می‌رسد.

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *