گران قیمت ترین خودروهای دنیا

فهرستی از گران‌ترین خودروهای حراجی وقایع خدای نامه که برای غزارت از علاقه‌مندان دنیای خودرو، عشق وهمی و تصدیقی هستند را معرفی کنیم. البته مدل‌های معرفی شده در این فهرست، فقط شامل حراجی‌های تأیید شده و عمومی است، چرا که وفور و کمی از خودروهای کلاسیک در حراجی‌ها یا خریدوفروش ها خصوصی و بدون هجوم خبری با قیمت‌های بالای ۵۰ هزارهزار دلار هم فروخته می‌شوند. مثلا در سال ۲۰۱۳ حدیث دان مبنی بر حراج فراری ۲۵۰ GTO مدل ۱۹۶۴ به قیمت ۵۲ هزارهزار دلار شیوع پراکندن شد یا چندماه پیش، نمونه‌ی همین مدل در یک معامله‌ی اختصاصاختصاصی ۵۶ میلیون دلار قیمت خورد. در ادامه در مطلب اخبار خودرو در مورد گران قیمت ترین خودروهای دنیا بیشتر صحبت خواهیمم کرد.

گران قیمت ترین خودروهای دنیا

ارزش تمام ۱۰ اتومبیل یا به‌بیان برخی نفوس «پیچ و مهره‌های قدیمی» شی در این فهرست، بیش از ۲۶۸ میلیون دلار است. با این مبلغ می‌توان یکی از جزایر ۱۶ هکتاری منطقه‌ی کارائیب، به معاشر گذرگاه برگزیده و ناوگان خصوصی از جت‌های جنگنده‌ی دیرینه روسی را در اختیار گرفت ولی عاشقان دنیای موتور احتمالاً بازهم، خرید اتومبیل را مزیت می‌دهند.

فراری ۲۵۰ GT SWB California Spider

در نمایشگاه خودروی ژنو ۱۹۶۰ بود که این وهله بر زیبای غارت کردن با پیشرانه‌ی ۱۲ سیلندر V شکل ۳ لیتری با قدرت ۲۷۶ اسب بخار رونمایی شد. این مدل به‌خصوص که فقط ۳۷ آلت از آن کون شده، جزو ده‌ها مدلی دیگری است که در یک تعمیرگاه قدیمی در افرنگ رها شده بود. غارت کردن ۲۵۰ GT SWB کالیفرنیا اسپایدر بیش از ۵۰ سال در این گاراژ پارک شده بود تا اینکه فرجام در سال ۲۰۱۵ احیا شد.

آلفارومئو ۸C 2900 B Lungo Spider

کد ۸C در محصولات آلفارومئو، توضیح دهنده خودروهای مسابقه‌ای و جاده‌ای اسپرت با پیشرانه‌ی ۸ سیلندر خطی بود که در دهه ۱۹۳۰ تولید می‌شدند. مدل ۸C 2900 B Lungo Spider از پیشرانه‌ی ۸ سیلندر خطی سوپرشارژ با حجم ۲۹۰۵ سی‌سی و قدرت ۱۸۰ اسب بخار استعمال می‌کرد. این مدل کلاسیک و فوق‌العاده خاص و زیبا در حراجی RM ساتبی سال ۲۰۱۶ فروش رفت.

جگوار D تایپ

کوپه‌ی اسپرت و مسابقه‌ای جگوار D Type یکی از زیباترین خودروهای این برند بریتانیایی در دهه ۱۹۵۰ است. این مدل به‌خصوص با شمار سریال XKD 501 که در حراجی RM ساتبی در کنار آلفارومئو ۸C 2900 B  لونگو اسپایدر فروش رفت، درواقع همان مدل برنده‌ی امتحانات لمانز در سال ۱۹۵۶ است. جگوار D تایپ از پیشرانه‌ی ۶ سیلندر خطی ۳.۴ لیتری با قدرت ۲۸۵ اسب بخار کاربرد می‌کند.

استون مارتین DBR1

مدل اسپرت و مسابقه‌ای استون مارتین DBR1 در سال ۱۹۵۶ به‌منظور شرکت در مسابقه ها خودروهای اسپرت قهرمانی جهان تکوین شد. DBR1 پرافتخار از پیشرانه‌ی ۶ سیلندر خطی ۲.۵ لیتری و ۲.۹ لیتری با قدرت ۲۵۰ اسب بخار کاربرد می‌کرد. استون مارتین DBR1 پس از حراج در سال ۲۰۱۷، گران‌ترین خودروی ساخت بریتانیا نام گرفت.

گران قیمت ترین خودروهای دنیا

فراری  Ferrari 275 GTB/C Speciale

این مدل زیبا که مدل سازی آن توسط پینین‌فارینا ایفا به جریان انداختن شده است، در سال ۱۹۶۴ فقط در معیار سه وسیله اندام خلق شد. GTB Competizione Speciale به‌منظور کسب مجوز ساخت مدل مسابقه‌ای ۲۷۵ GTB و انتظار با فورد GT40 و شلبی کوبرا دیتونا در کنکورها سبقت گیری ها لمانز ۱۹۶۵ ابداع شد. غارت کردن ۲۷۵ GTB/C Speciale از پیشرانه‌ی ۱۲ سیلندر V شکل ۳.۳ لیتری با ۶ کاربراتور و قدرت ۳۱۵ اسب بخار استفاده می‌کرد. این مدل اولین محصول سرگذشت غارت کردن بود که از سیستم تعلیق عقب ول و بهره می‌برد و در سال ۲۰۱۴ حراج شد.

فراری Ferrari 275 GTB/4 S NART Spider

کروک زیبای فراری NART با پیشرانه‌ی ۱۲ سیلندر V شکل ۳.۳ لیتری، قدرت ۳۰۰ اسب بخار و گیربکس دستی ۵ سرعته در شمار نامحدود و متناهی ۱۰ مایه خلق شد. NART از سرواژه‌های بند «تیم مسابقه‌ای آمریکای شمالی» با سروسامان دادن لوییجی چینتی تشکیل شده است. چینتی با آفریدن این تیم به‌دنبال کسب شهرت برای برند چپاول کردن در آمریکا، از طریق شرکت در امتحانات استقامتی بود. مدل NART چپاول کردن ۲۷۵ GTB/4 S به توصیه پرپیچ چینتی پیدایش شد. با اینکه این مدل زیبا در آشیان چهارم شناسایی ما قرار غمگین است، اما می‌توان آن را گران‌ترین خودروی جاده‌ای دنیا دانست.

گران قیمت ترین خودروهای دنیا

فراری Ferrari 290 MM

۲۹۰ MM مدل مسابقه‌ای فراری بود که برای شرکت در کنکورها سبقت گیری ها استقامتی ۱۰۰۰ مایل ایتالیا (میله میلیا، Mille Miglia) در سال ۱۹۵۶ در مقدار چهار اسباب ابداع شد. لاشیدن دواندن ۲۹۰ MM از پیشرانه‌ی ۱۲ سیلندر V شکل ۳.۵ لیتری با زاویه‌ی نصب ۶۰ درجه، قدرت ۳۲۰ اسب بخار و انتها سرعت ۲۸۰ کیلومتر بر ساعت استعمال می‌کرد. پیشرانه‌ی ۳.۵ لیتری این مدل بر اساس پیشرانه‌ی ۴.۵ لیتری خودروهای دستور یک آن حال تازاندن قدرت نمایی کردن گریزاندن مصنوع و آفریدگار شده بود. تازاندن قدرت نمایی کردن گریزاندن ۲۹۰ MM با سابقه‌ی تابان در آزمون ها اتومبیلرانی قرین مقام اول ۱۰۰۰ مایل ایتالیا، در سال ۲۰۱۵ حراج شد.

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *