ویژگی‌ های منحصر به فرد رولزرویس کالینان

اولین شاسی‌بلند رولز رویس، با الهام از بزرگ‌ترین الماس خالص جهان، که در سال ۱۹۰۵ کشف شد، نام‌گذاری شده است. کالینان بر اساس پلتفرم مدل فانتوم رولز رویس ساخته شده اما غیر از این مورد، تمام بخش‌های مقدماتی خودروی تمام چرخ محرک رولز رویس کاملاً جدید است. در ادامه اخبار خودرو در مورد ویژگی‌ های منحصر به فرد رولزرویس کالینان بیشتر می گوییم.

ویژگی‌ های منحصر به فرد رولزرویس کالینان

رولزرویس کالینان ۲۰۱۹ رونمایی شد

اصالت و شهرت برند رولز رویس به‌قدری در جهان شناخته‌شده است که با نگاهی کوتاه به کالینان، زبان نگارگری برنامه ریزی این برند بریتانیایی مشخص می‌شود. تیم نقشه کشی رولز رویس، بدون هیچ‌گونه کژی اعتساف از دادرسی فناناپذیر رولز رویس، بدوی شاسی‌بلند این برند را خلق کرده است؛ . برای توجیه کالینان فقط باید به گفته‌ی مدیرعامل رولز رویس توجه کرد:کالینان، رولز رویس شاسی‌بلندها است.در دنباله قصد داریم تا به ویژگی‌های منحصر به فرد رولز رویس کالینان و تضاد آن با شاسی‌بلندهای دیگر برندها بپردازیم.

اولین رولز رویس

کالینان بدوی وعده رولز رویس است که در کنار نمایشگر لمسی جهاز معلومات و تفرج و طرح هاچ‌بک، از جهاز تمام چرخ محرک مصرف می‌کند. این قاعده جدید که احتمالاً به‌لطف تیم مهندسی بی‌ام‌و کار گذاشته شده است، شایسته فعال بودن ناپاک تحرک چهارچرخ، به دکمه‌های کنترلی مجموعه‌ دنده درهرصورت بارکش و اتومبیل باردار ثقیل آف‌رود مجهز نیست. به‌جای دکمه‌های کنترلی بی‌شمار، حالت رانندگی «همه‌جارو» در کنسول مرکزی جلب توجه می‌کند. با فشردن این دکمه، تمام ارتکاب مورد نیاز در مسیرهای آفرود به‌طور خودکار ارتکاب می‌شود. بر اساس گفته‌های تیم مهندسی رولز رویس به‌لطف وجود روش آویختگی بادی هوشمند انطباقی، کالینان با استطاعت حرکت در آب با عمق ۵۴ سانتی‌متر با بهترین شاسی‌بلندهای آف‌رود تیمچه جهانی توقع می‌کند.

البته این عدد در متساوی توانایی رنجرور در آب تا عمق ۹۰ سانتی‌متری، کثیر هم رقابتی به‌نظر نمی‌رسد. با این‌حال، کالینان سرسخت‌ترین محصول رولز رویس است و در مقابل دیگر مدل‌های لوکس این برند، توانایی‌ قابل توجهی در مسیر آف‌رود دارد. پیشرانه‌ی آشنای ۱۲ سیلندر V شکل ۶.۷۵ لیتری رولز رویس که در مدل فانتوم هم وجود دارد، با دو توربوشارژر (طرح توئین‌توربو) و اثر فنی حالا ۵۶۳ اسب بخار قدرت و ۸۵۰ نیوتن‌متر گشتاور در اختیار کالینان قرار می‌دهد. این گشتاور برای مانور دادن با شاسی‌بلند لوکس ۲۶۶۰ کیلوگرمی در مسیرهای بی نظم خارج از جاده کافی خواهد بود.

ویژگی‌ های منحصر به فرد رولزرویس کالینان

کالینان از شاسی یکپارچه‌ و پلتفرم مشترک با جدیدترین نسل مدل فانتوم استفاده می‌کند، اما نظام سامانه آویزش مخصوص آن برای رانندگی در جاده و مسیرهای آف‌رود طراحی شده است. تیم مهندسی رولز رویس ادعا می‌کند کالینان در هر جاده‌ای که باشد، همچنان ماشین راحت این برند، نامزد به «قالیچه‌ی جادویی» را نمودن می‌دهد. بخش اعظمی از سواری بی‌نظیر کالینان، آگاه نظام سامانه آویزش بادی خود نظام است. دمپرهای بی ذکاوت و انطباقی اسلوب آویختگی کالینان اضافه بر تکثیر و کاهش اوج ماشین در حالت رانندگی همه‌جارو، موتور راحت و لذت‌بخش را هم تهیه می‌کنند.

به‌عنوان مثال، اکر سنسورها کاهش چسبندگی یکی از تایرها را فرق برتری دهند، دمپرهای جهاز تعلیق بادی موجود در آن چرخ فوراً فشار بیشتری ارتکاب می‌کنند تا چسبندگی کالینان بسیار شود. فنربندی رها و پنج اتصالی عقب در بین رانندگی روی آسفالت، با جلوگیری از تکان‌های نامربوط موتور نرم و راحت را وثیقه پایندانی می‌کند.

شیشه‌ی جداکننده با فضای راحت

به‌جهت طرح جعبه عقب و مدل سازی بخش پشتی کالینان، تیم مهندسی رولز رویس برای آسایش سرنشینان عقب، فضای صندوق عقب را با صندلی‌ها توسط یک شیشه‌ جدا کرده است. در اثنا بساط ناگاه آب‌وهوا و باز کردن جعبه عقب، هیچ‌گونه مزاحمتی به سرنشینان وارد نخواهد شد. امکان دنباله تلاوتگر کردن صندلی‌های خم‌شونده‌ با وسع سه کشتی به‌جای دو صندلی لوکس و کنسول مرکزی وجود دارد تا فضای بار گنجاش اکثر پیدا کند. ولی بعید است که خریدران این مدل، بهشت رولز رویس را با فضای بیشتر قوطی عقب تهاتر کنند.

علاوه بر این، مکان موعظه طرح مخصوص فضای بار نیز وجود دارد. طرح‌های کشویی یا مکعبی برای جایگذاری لوازم ماهیگیری، عکاسی، اسکی یا موج‌سواری به‌راحتی ارتکاب می‌شود. حتی می‌توان وعظ دو صندلی کوچک به یار و دشمن کنسول مرکزی در بخش انتهایی مجری تیردان عقب را داد تا پس از رانندگی آف‌رود در روز، به بین غروب مهتاب از منظره ها لذت برد.

ویژگی‌ های منحصر به فرد رولزرویس کالینان

همانطور که پیش‌تر گفته شد، کالینان بر اساس نام بزرگ‌ترین الماس خالص جهان (در زبان فارسی، به ناصواب و صواب الماس کولینان تلفظ شده) نام‌گذاری شده است. این الماس با وزن ۶۲۱.۳۵ گرم (۳.۱۰۶.۷۵ قیراط) روبه رو ۴۰۰ میلیون دلار ارزش با نرخ امروز، در معدن شمارش کردن ۲ استان خاوتنگ، شهر کوچک کالینن آفریقای جنوبی کشف شد. این الماس بزرگ در سال ۱۹۰۸ پس از تراش به ۹ الماس کوچک‌تر پراکندگی شد و به خانواده‌های سلطنتی در نقاط یکسان جهان رسید. دو قطع بزرگ این الماس در جواهر تاج امپراتوری بریتانیا کاربرد شده‌اند.

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *