زیباترین شهرهای اوکراین

این شهر آرام و زیبا در غرب اوکراین واقع شده و تکثر از مردم آن را شهری شفا بخش می دانند! مهم ترین ملاحت و دافعه تماشا این شهر Pochaiv Lavra، از بزرگترین کلیساهای اورتودوکس در این کشور است. بر اساس یکسری از نقل قول ها و کتب تاریخی، این کلیسای جامع در قرن ۱۳ میلادی توسط یکسری از روحانیون ترسا پیدایش شده است. جدید فراوانی از زائران مسیحی، به مراد خبرجویی سوال ها شرعی بی پاسخ خود و یا به مقصود شفا و تشفی گرفتن، به این مکان مقدس سفر می کنند. در ادامه ئر مطلب گردشگری در مورد زیباترین شهرهای اوکراین بیشتر صحبت خواهیم کرد.

زیباترین شهرهای اوکراین

کمی که از شهر دور شوید هم یک مکان مقدس دیگر به نام “بهار سنت آنا” (Spring of St. Anna) وجود دارد که دارای چشمه آبی با خواص درمانی است. همانطور که می بینید، شهر پوچایف نه تنها یک شهر دنج و زیباست، بلکه یک شهر بادیانت است که زائران فراوانی را از بکلی دنیا به سمت خود می کشاند.

چورتکیف

چورتکیف یک شهر کوچک و علاوه آرام است که پرسپکتیو حیرت انگیزی را می توان در آن ملاحظه کرد. برای مقدماتی بار از این شهر در رگه های سال ۱۴۲۷ میلادی یاد شده است. حدود نیم قرن بعد، قلعه نامور این شهر را ساختند که در حال حاضر تحت صیانت ذخایر ملی ترنوپیل است. کلیسای سنت استانیسلاو (St. Stanislav) که توسط دومینیکن ها در سال ۱۶۱۰ خلق شده، تالار بزرگ شهر، نیایشگاه های نقشدار و بی نقش قرن ۱۷ ام و دو بنیاد قرار کنیسه از دیگر جذب های گردش جهانگردی مهم این شهر زیبا هستند.

شهر برهوو

برهوو یکی دیگر از زیباترین شهرهای اوکراین است که با مرزهای کشور مجارستان فقط ۵ کیلومتر وهن آسیب دارد. بنابراین، جمع نشان های این شهر به زبان مجارستانی هستند و مردمش با گویش خاصی صحبت می کنند. این شهر را به خاطر معماری مختص به فرد و فزونی مراکز سلامتی از جمله استخرهای شنا، چشمه های آب معدنی و طعام ها و اشربه و نوشیدنی های محشرش حتما باید ببینید! انگور این شهر شهرت اضافی دارد و بسیاری از میوه فروشی های شهر کیف، انگورشان را از باغ های حوالی این شهر می خرند. در سفر به بروهو حتما از مزارع مو و ایضاً از مراکز تندرستی و اسپای آن دیدن کنید.

زیباترین شهرهای اوکراین

شهر استری

اگر به غرب اوکراین رفتید، استری شهر دیگریست که حتما باید ببینید. با توجه با برگ باستانی مربوط به تاریخ مهم این شهر، گیرایی کشش های زیادی در آن وجود ندارد. ایدون محلی دوست داشتنیست که صرف یک روز در آن خاطرات خوشی برایتان رقم خواهد زد. البته چند کلیسای کوچک و محلی در این شهر وجود دارند. این شهر را به آدرس پایتخت ملی گرایی اوکراین می شناسند، چرا که یک پرستیژ باستانی مربوط به تاریخ مهم و رهبر دیپلماتیک اوکراین به نام استپان باندرا، کودکی خود را در آن گذرانده است.

شهر موکاچوف

موکاچوف یک مقصد سیاحت پر حامی بلندقد درشهر اوکراین است که عمده شهرتش را وامدار و بستانکار قلعه قرن نهمی پالانوک (Palanik Castle) است که بر بلندای یک تپه آتشفشانی ۶۸ متری واقع شده است. درون این شهر، نمایشگاهی از قلعه های تاریخی، مکان های فرهنگی و نیز مغازه های فروش ارمغان محلی دایر است. تالار بزرگ این شهر شهرت اضافی در کشور دارد. کلیساهای معروف سنت جوزف و سنت مارتین هم در دو طرف این تالار قرار رنجیده اند.

شهر دروهوبیچ

دروهوبیچ یکی از کهن ترین و زیباترین شهرهای اوکراین با بنیان های کهن فراوان، معماری فوق العاده و بازارهای انبوه است. بیشتر این سازه ها در اواخر قرن نوزدهم و ابتدا قرن بیستم که این شهر یک مرکز ساحت نفتی بود خلق شده اند. اغلب گردشگران این شهر، از اثر نفیس و ادنی ثبت شده در ورقه شناسایی رای سیاهه میراث جهانی یونسکو به نام کلیسای سنت جورج (St. George) دیدن می کنند. در این شهر بازهم یک معدن نمک قدیمی وجود دارد که قدمت زیادی دارد. نمک، نماد شهر دروهوبیچ است.

زیباترین شهرهای اوکراین

شهر کلومیا

در این شهر شما حد زیادی موزه های جذاب برای گشت و گذار پیدا خواهید کرد. اینجا آسودگی حکم فرماست و می توانید از بودن و گشتن در آن لذت ببرید.  موقتی موقت و دیرپا پس از ورود به این شهر با موزه Pysanka رو به رو می شوید. در این مجموعه حدود ۶ هزار تخم مرغ بزرگ رنگ آمیزی شده وجود دارد. موزه ملی Hutsulshchyna و هنر پوکوتیا نیز از جمله شهره ترین گیرایی کشش های این شهر هستند. در سفر به این شهر، آزمایش بویش غذاهای محلی بسیار خوش طعم آن را فراموش نکنید. غذاهایی قرین ماهی قزل آلا کبابی، کوفته ذرت با پنیر و گوشت و کلم پیچ مضروب بی رغبت از جمله غذاهای سرد شیرین و این شهر هستند. این خوراکها را می توانید در غذاخوری های کوچکی که در خیابان های شهر پراکنده شده اند، تهیه کنید.

شهر ژوکوا

اگر شما به تجملات و زرق و برق اولویت می دهید، ژوکوا گزینه مناسبی برایتان خواهد بود. شهرت این شهر به خاطر وجود ناحیه کهن گالیسیا و معماری منحصر به فردش است. نخستین و انتهایی جایی که باید دیدار مجدد کنید، قلعه Renovance Zhovkva است که در قرن های ۱۶ و ۱۷ میلادی آفریده شده است. کلیسای سنت لارنس را هم زیباترین عمران ترقی مصنوع و آفریدگار شده در شهر می دانند.

کلیسای باسیلیان و کلیسای قلب مسیح هم از دیگر شاهکارهای معماری این شهر هستند. در کلیه مرکز این شهر، آثار کهن و فرهنگی مازاد یدکی وجود دارند، به همین خاطر ژوکوا صولت ملی مازاد یدکی در کشور اوکراین دارد. ژوکوا هم از زیباترین شهرهای اوکراین است و معاینه بررسی از آن را حتما باید در طرح های سفر خود بگنجانید.

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *