شهر شگفت انگیز ترانسیلوانیا

در ترانسیلوانیا می توانید غارنوردی کنید، از صخره های هولناک بالا روید و در بالای فلات بوکگی دوچرخه سواری کنید. شهر ترانسیلوانیا یکی از نقاط گردشی فریبنده اروپاست؛ شهری که سرشت آمیخته ای از معماری های تاریخی، کافه های شیک و کون ماجراجویانه است. قدمت کلیساهای این شهر به بیش از دوهزارسال می رسد و هنوز هم برخی از بزرگان شهر با کلاه کابوی سیاه و زنان آن با دامن های قرمز رنگ در شهر تردد می کنند. در ادامه در مطلب گردشگری در مورد شهر شگفت انگیز ترانسیلوانیا بیشتر صحبت می کنیم.

شهر شگفت انگیز ترانسیلوانیا

لغت ترانسیلوانیا به معنای «شهر هفت قلعه» است و علت این نامگذاری هم به قرن ۱۲ و ساختن قلعه های فراوان برای دفاع از تاخت های رنگ ها رنگارنگ به شهر باز می گردد. این شهر بین سال های ۱۹۶۵ تا ۱۹۸۹ شاهد دیکتاتوری کمونیستی چائوشسکو بود و همین باعث شد اضمحلال های مازاد یدکی در آن به وجود آید، اما به مرور شهر توانست روی پای خود بایستد.

قلعه سبوس در نزدیکی شهر به قلعه دراکولا اسمی است و همین نام باعث شده سال ها سال مردم اروپا این شهر را به آدرس دارالملک خون آشام ها بشناسند. برای یک سفر فتنه جویانه حادثه جویانه و قلق انگیز می توانید به ترانسیلوانیا بروید و مصون باشید این شهر شما را ناامید نخواهدکرد، زیرا خلق بکر آن هر سیر را مست و بهوش بیهوده باطل خود خواهدکرد و قلعه ها و معماری تاریخی آن چشمان مسافران را به خود خیره می کند.

زمان سفر به ترانسیلوانیا

برای پاسخ به این سوال که چه زمانی برای سفر به ترانسیلوانیا نازل و گران است، باید اول قصدتان را از سفر به این شهر رویایی مشخص کنید؟ اگر اهل اسکی و لذت بردن از سرشت زمستانی هستید آذر تا اسفندماه فصل مناسبی برای سفر به ترانسیلوانیاست. اگر دوست دارید از فطرت زنده دل و کوهپیمایی لذت ببرید تاپ :صفت عالی زمان سفر اردیبهشت است. در ترانسیلوانیا پیست های گوناگون اسکی در کنار خانه هایی که برای جایدهی در این فصل رخیص است، وجود دارند. شهر مرموز اروپایی در این فصل سال دیدنی است و شما می توانید کلمه ای بالای کوه ها سود کنید و  غرق در سکوت شهر خون آشام ها بشوید.

شهر شگفت انگیز ترانسیلوانیا

طعم خاص پنیر

غذاهای سنتی و اصلی رومانی را می توانید در روستاهای ترانسیلوانیا آزمون کنید. رومانی در طول سال های متمادی به تصرف ترک ها، مجارها، اتریشی ها، لهستانی ها و روس ها در آمده بود. بدین لحاظ شما می توانید رد پای هریک از این ملت ها را در غذای مردم شهر پیدا کنید. در حومه شهر مردم از ظروف مسی و زغال برای پخت و پز کاربرد می کنند و همین باعث می شود غذاهای ترانسیلوانیا طعم ویژه ای داشته باشند. موعظه می کنیم غذا را با سالاد ویژه و عام رومانی شروع کنید. پنیرهای رومانی طعم خاصی دارند؛ پنیر گاو، بوفالو و بز دوست داشتنی هستند و مامون باشید در کسری از وقت حسن تمام پنیز را قورت خواهیدداد. مواد غذایی در ترانسیلوانیا غالبا طبیعی، سالم و ملیح هستند و بیش از یک قرن است که در این شهر مردم بدون مصرف از کود کیمیاوی به کشاورزی مشغولند.

اتومبیل کرایه کنید

برای گشت و گذار در ترانسیلوانیا غلبه های متعددی پیش رو دارید؛ می توانید از اسباب حمل و نقل عمومی که شامل راکب و تراموا می شود، کاربرد کنید یا زمان و پهنا های بین نقاط سیر را با دوچرخه طی کنید. وصیت ما این است که در این شهر اتومبیلی کرایه کنید. در این صورت راحت تر می توانید ترانسیلوانیا را کشف کنید. وفور و کمی از نقاط گردشی شهر در کوه ها و جنگل ها قرار دارند. در صورت کرایه مایه نقلیه می توانید ساعات بیشتری در این مکان ها گردش کنید و در کل، استقلال عمل بیشتری داشته باشید. نقشه شهر را می توانید از هتل محل اسکان خودتان تمنا کنید و اگر در پیدا کردن مسیری دچار مشکل شدید، می توانید روی رهنمونی مردم محلی حساب کنید زیرا آنها صمیمی و بارد و مجلسی نواز هستند.

شهر شگفت انگیز ترانسیلوانیا

بهترین مکان اقامت

ترانسیلوانیا جزو شهرهایی است که با هر پول ای که در بندگی داشته باشید می توانید در آن هتل کرایه کنید. قیمت منفعت اتاق درا ین شهر به نسبت بسیاری از هتل های افرنگ رخیص تر و فعالیت ها آنها هم به نسبت مدرن است. ترانسیلوانیا یک شهر بکر با طبعیتی فراموش نشدنی است؛ شما می توانید در آن اتاقی رو به کوهپایه ها اجاره کنید و از چشم اندازها آبشارها لذت ببرید.

دریا و جنگل

هتل بیوتیک در نزدیکی جنگل قرار دارد و اتاق های زیبای آن رو به دریا و جنگل است. شما می توانید در این هتل ۵ ستاره اتاق یا ویلا کرایه کنید و از خدمات مدرن آن بهره مند شوید. اتاق بیلیارد، جکوزی، سالن مشت ومال و سلامت از امکانات این هتل است. تمام اتاق های این هتل مجهز به وان است و بار هتل با امتعه غذاهای رومانی و محصولات ارگانیک در خدمت مسافران است. قیمت جایگیری در این هتل شبی ۱۲۰ دلار است.

هتل آلپین ۴ هنرمند در شهر ترانسیلوانیا یکی از هتل های برتر شهر است. این هتل با سالن مشت ومال و سونا و استخر برای مسافران امکانات بی نظیری را درنظر غمناک است. آلپین دوچرخه هم در بندگی شما می گذارد. مناطق بکر و شگفت انگیز و آرامش اتاق های آن اسکان در شهر را برای شما فراموش نشدنی خواهدکرد. یکی از رستوران های این هتل فرانسوی است و رستوران دیگر آن رومانی است. مرکز خویش اعضا این هتل مجهز به اخیر امکانات ورزشی است. قیمت جایدهی در این هتل شبی ۶۰ دلار است.

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *