شما از سئو ویدیو چه می دانید؟

دنیای بزرگ و پیچیده سئو هر روز جلوه های بیشتری از خود را نشان می دهد؛ طبیعی است زمانی که رقابت در ارائه یک خدمت همچون سئو بیشتر می شود، راه های ارائه آن نیز سخت تر و پیچیده تر می گردد. سئو ویدئو نیز یکی از روش های شاید کم شنیده تر دنیای سئو باشد که بی شک نباید از تاثیر آن در پروسه سئو چشم پوشید! شما از سئو ویدیو چه می دانید؟

ویدئو مارکتینگ همین حالا و در ابتدای سال ۲۰۱۸ نیز بسیار جانان و پررقابت شده است. از تک ودو در شبکه های مدنی جمعی گرفته تا سایت های ارایه دهنده ویدئوهای آموزشی، همگی ویدئو را ابزاری کارآمد برای محول پیام خود به مخاطبین میدانند. در این میان مفهومی با آدرس سئو ویدئو نیز اکثر از هر زمان دیگری مورد توجه است.

ویدیو سئو

افزایش سرعت اینترنت و مسلماً کاهش قیمت آن در سالهای اخیر موجب شده تا محتوای ویدئویی شانس بیشتری برای دیده شدن داشته باشد. پژوهش ها نشان میدهد که تا سال ۲۰۲۱ نزدیک به ۸۰ درصد از محتوای ارایه شده در اینترنت به صورت ویدئو خواهد بود که با توجه به رشد روز افزون دنیای تکنولوژی امری طبیعی است…

اولین نکته ای که در ارایه محتوای ویدئویی باید به آن توجه کنیم فضای بارگذاری و اشاعت آن است. در حال حاضر یوتیوب را میتوان عقبی اتومبیل جستجوی دنیا بعد از گوگل دانست و در ایران زمین آپارات دیگر سایت پربازدید بعد از گوگل است. این دو ابزار به شما کمک میکنند تا بورس های بی ربط به بارگذاری و سرایت محتوای ویدیویی خود را تا حد افزون زیادی کاهش داده و حتماً شانس کسب لانه در تبعات گوگل را به شدت افزایش دهید.

در حال حاضر در ۵۵ درصد تبعات رسیدگی دست کم یک ویدئو از طرف گوگل به کاربر قصد میشود که حتماً اکثر آنها از سایت هایی آشنا آپارات و یوتیوب هستند. به جمله دیگر ویدئوهایی که در آپارت و یوتیوب هستند شانس بیشتری برای کسب نشیمنگاه ایستگاه در عواقب گوگل داشته اند. میتوان گفت ایجاد و اشاعت ویدئو یکی از تکنیک هایی خطیر برای سئو ۲۰۱۸ است.

ویدیو سئو

ساخت کانال در آپارات به شما اذن میدهد جمع بر سایت خودتان فضایی برای ارایه اندرون و حتماً دیده شدن داشته باشید. طبق معمول ویدئویی که در آپارات قرار میدهید در مقایسه با زمانیکه خودتان مستقیما در سایت آن را بارگذاری و معرفی کنید، آشیان بهتری در پیامدها گوگل کسب میکند. جمع براین، زمانیکه کاربران مستقیما در آپارات سوال میکنند و یا در بخش ویدئوهای عوض شما شانس دیده شدن خواهید داشت.

در کثرت اوضاع ویدئو را مستقیما در سایت خودمان بارگذاری کرده و در معرض توان کاربران قرار میدهیم. این کار هم آشیانه بخش شما در عواقب سوال را تاثیر میدهد و هم شانس شما را برای کسب لانه در نتایج جستجوی ویدئو گوگل بالا میبرد. اگر ویدئو را مستقیما در سایت خودتان بارگذاری میکنید به نکات زیر توجه داشته باشید:

  • از پلیرهای Flash استعمال نکنید و اول ویدئو را با پلیر HTML5 در دسترس کاربران قرار دهید.
  • ویدئو را در ابتدای نوشته گفتار و پس از یک یا دو پاراگراف قرار دهید. هرچقدر به انتهای مقاله نزدیک میشویم اعتماد و ارزش ویدئو کاهش می یابد.
  • از تیر گذاری نمونه و غیراستاندارد برای ویدئو مصرف کنید. در صورت عدم استفاده از Schema شانس شما برای حضور در بخش Video در عواقب جستجوی گوگل افزون بنیان خواهد بود.

ویدیو سئو

قبل از ویدئو یک تگ h2 ناب برای آن ویدئو و در دامنه آن یک فضای متنی برای ارایه توضیحات در مورد ویدئو داشته باشید. در صورت مقصد گذاری صحیح این دانسته ها نقش Title و Description برای رتبه بندی ویدئوی شما خواهند داشت. از ویدئوهای کوتاه و با حجم کم ارزش مصرف کنید. اگر زمان ویدئو بیشتر از ۱۰ نکته لحظه و حجم آن اغلب از ۱۵ مگابایت باشد شانس دیده شدن آن توسط کاربر به شدت کاهش می یابد. این اعداد در مقولات مختلف دیگرگون است.

اما باید به این نکته هم اشاره کنیم که عوامل مختلفی بر این آزادگی اثرگذار هستند. به طور سنتی ویدئوهایی که مستقیما برای بازاریابی زهدان مضمون تهیه میشوند اخت تیزرهای تبلیغاتی، آشنا کردن محصولات، اعلان سمینار، قطع طرح های تلویزیونی یا مباحث گشت و لهوولعب و … بهتر است در آپارات بارگذاری شوند زیرا هم مرکز معاملات اوراق بهادار و سهام تحصیل به مرکز معاملات اوراق بهادار و سهام تحصیل به هزینه دولت یاموسسات شهریه دولت یاموسسات شهریه هاستینگ شما را کاهش میدهند و هم شانس بیشتری برای دیده شدن خواهند داشت.

هرچقدر هم که استانداردهای سئو بر روی ویدئوهای شما در آپارات تعظیم شود همچنین بازدیدکنندگان به سایت شما وارد نمیشوند. عملا این کار فقط موجب شناخته شدن بیشتر نام شما و جذب درصد کمی از بازدیدکنندگان علاقه مند را به مصاحب خواهد داشت. اگر ویدئو ویژه و عام یگانه در مناط هایی مانند آموزش، خلاقیت، انگیزشی و … ابداع کرده اید که مستقیما با محتوای یک صفحه از سایت شما در علایق هستند. قصد میکنیم با اعزاز استانداردهای سئو ویدئو، در سایت خودتان بارگذاری و عرضه داده شوند.

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *