برترین مراکز خرید جهان در زوریخ

در سراسر جهان مراکز خرید بسیار متعدی وجود دارد که هر یک با توجه به وضعیت اقتصادی و فرهنگی آن کشور اقدام به فروش کالای ارزان تا لوکس می کنند. اما تابحال به این موضوع فکر کرده بودید که گران ترین و باشکوه ترین مراکز خرید جهان در کدام کشور قرار دارند؟ در مقاله گردشگری امروز ما می توانید با یکی از گران ترین و البته زیباترین شهرهای جهان که از وجود مراکز خرید بی نظیری بهره مند می باشد، آشنا شوید.

برای خرید پول کمی دارید؟ پس به ذهن تان هم خطور نکند که برای خرید به خیابان بانهوف در شهر زوریخ پا بگذارید! اگر در آنجا بخواهید چیزی بخرید، احتمالاً به وام بانکی نیاز پیدا می کنید!

برترین مراکز خرید جهان در زوریخ

اعتبار شارع بانهوف به این دلیل است که به عنوان گرانترین بلوار خرید در جهان نهان شده است. بعضی از مشهورترین برند های مد، مانند آرمانی، گوچی و پرادا، بوتیک های خود را در این بلوار دایر کرده‌اند. در این میان شعبه های برندهای معروفی مانند رولکس، کارتیه و تیفانی را هم پیدا می کنید.

شاید نگاه پراکنده ساختن به ویترین مغازه ها هزینه ای نداشته باشد، اما با قدم گذاشتن در یکی از این مغازه ها آرزو می کردید که ای کاش عرض کارت های بانکیتان حد و مرزی نداشت! این معبر یا مناسب آدم های فوق ثروتمند است یا افراد عادی که هر از گاهی می توانند کالایی ویژه را بیع کنند.

برترین مراکز خرید جهان در زوریخ

بیایید با نگاهی به چند نمونه از کالاها حال و هوای این بلوار را به خوبی درک کنیم. وسوسه شده اید این لباس شب را بخرید؟ بسیار خوب، اما امیدوارم بابت هزینه ۷۲۰۰ دلاری آن مشکلی نداشته باشید. این گردنبند چطور؟  اگر این گردنبند چشم شما را گرفته است باید بگویم برایتان ۴۳ هزار دلار خرج برمی دارد.

مراکز خرید معروف دیگری نیز در جهان هستند که ممکن است شناخته شده تر از مراکز خرید زوریخ باشند اما بدون شک کم نیستند برترین مراکز خرید جهان در زوریخ! پس چرا معبر بانهوف لقب گرانترین را دارد؟ بخش زیادی از این مسئله با هزینه های زندگی در سوئیس و نرخ ارز مرتبط است. قیمت ها در اینجا به طرز فاحشی اعلی از دیگر کشورهای توسعه‌یافته است. این مسئله را در کنار قدرت واحد پول این کشور، یعنی فرانک سوئیس، بگذارید تا به بخش اعظم پاسخ خود برسید.

برترین مراکز خرید جهان در زوریخ

دیگر عامل اصلی این گرانی نجاح چیرگی بخش مالی در زوریخ است. بانک های مشهور سوئیس می توانند مقدار پول هنگفتی را در خزانه ی خود امن نگه دارند، اما در مقابل، مزایای وفور و کمی هم در خدمت افراد شاغل در صنایع می گذارند. پول نقد غزارت به جیب کارمندان و کارکنان آویزان می شود و قدرت خرید بالا می رود. این موضوع به طور غیرطبیعی باعث تورم قیمت ها در مغازه های رده بالای معبر بانهوف می شود. برای یک گردشگر شگفت انگیز که پرسه زنان در معبر ها قدم می زند، این گرانی جنبه لعب دارد. تصور کنید اگر یکی از آن آدم هایی بودید که به چنین خیابانی به چشم یک سوپرمارکت نگاه می‌کند، چه می‌شد!

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *