تمام چیزی که در مورد جراحی سینه باید بدانید

اگر به دنبال اطلاعاتی در زمینه جراحی سینه می باشد کافی است این مطلب از وبسایت جامع پاتوق را با عنوان تمام چیزی که در مورد جراحی سینه باید بدانید مطالعه نمایید. با ما همراه باشید

مریم طباطباییان در گفت‌وگو با جریده نگار سلامت آژانس خبری تسنیم، درباره جراحی‌های بغاز سینه اظهار داشت: جراحی‌های وصله زینت پستان اغلب برای کاستن از حجم سینه‌ها و کوچکتر کردن آنها انجام می شود که در این دسته از جراحی‌ها، ریسک سرطان پستان به نسبت حجم برداشته شده از پستان کم می شود ولی این جراحی هیچ معادل جراحی پیشگیرانه از سرطان محسوب نخواهد شد.

نکات جراحی سینه

عضو مرکز مطالعات سرطان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان به تشریح ریسک کاهش یا نقصان سرطان پستان بر اثر جراحی‌های آرایش آراستگی سینه پرداخت.
۲۵ بهمن ۱۳۹۶ – ۱۳:۵۶ مدنی جمعی سلامت علمی نظرات
پزشکی| تاثیر جراحی‌ گاز پینه سینه در کاهش یا تکثیر و کاهش سرطان پستان

وی تصریح کرد: اظهارنظرهای غیرعلمی و غیر مستند و ایضاً تحریک جامعه زنان از طریق ترس مدتی است در فضای مجازی و حتی برخی از سایت‌ها گسترش یافته که باید متخصصان و کارشناسان مجدانه در این خصوص اقدام به اطلاع رسانی صحیح کنند.

وی با بیان اینکه جراحی لیفت پستان فرضاً هیچ تاثیری در ازدیاد یا کاهش ریسک سرطان پستان ندارد، افزود: مصرف از پروتزهای استاندارد مطلقاً موجب ازدیاد خطر سرطان پستان نخواهد شد.

وی ادامه داد: تنها نکته قابل توجه، کاهش دقت ماموگرافی در آن دسته افرادی است که از پروتز مصرف می‌کنند به همین دلیل این افراد باید در انجام ماموگرافی با زودرنجی بیشتری برخورد کنند؛ ماموگرافی در این افراد با تکنیک اصلاح شده قابل انجام است و باید به متخصص رادیولوژی اطلاع داده شود که پروتز سینه دارند.

 

نکات جراحی سینه

 

این پزشک جراح پستان تاکید کرد: بررسی ها علمی ثابت کرده که تشخیص سرطان پستان در افرادی که پروتز دارند دچار تاخیر نمی‌شود و سایز توده سرطانی در این بیماران در زمان تشخیص کمتر است که علت آن آسان تر بودن آزمون پستان و یا توجه بیشتر این افراد به تغییرات پستان خودشان است.

طباطباییان اضافه کرد: تمامی کسانی که قصد جراحی‌های سینه اعم از ماموپلاستی؛ پروتز و یا لیفت دارند باید توجه داشته باشند که پیش از هرگونه جراحی در این عضو، ابتدا با انجام معاینه و در صورت نیاز؛ ماموگرافی از سلامت عضو مطمئن شوند، همچنین اگر سیگارکش سیگارفروش مربوط به سیگار هستند باید مصرف هرگونه دخانیت را ترک کنند چراکه سیگار کشیدن اثر بسیار نامستحسن بر محل عمل خواهد داشت و باعث کند شدن روند درمان می‌شود در واقع این موضوع به ظاهر کوچک، بارها به دلیل کم توجهی عوارض و آسیب‌های جدی به بیمار وارد می‌کند.

 

 

این جراح پستان خاطرنشان کرد: آنچه مسلم است، هیچکدام از انواع جراحی‌های وصله زینت پستان با کاهش و یا افزایش خطر سرطان ارتباطی ندارند ولی افراد بالای ۳۵ سال باید قبل از عمل جراحی، آزمایش ماموگرافی برای تشخیص ضایعات مشکوک را انجام دهند و به طور مرتب اقدامات غربالگری را پیگیری کنند.

 

 

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *