چگونه می‌توان یک شرکت را به ثبت رساند؟

حتما برای شما هم پیش آمده است که زمانی قصد داشته اید برای خود بیزینسی راه بنیدازید و تنها راه شروع این بیزینس را در تاسیس یک شرکت تجاری دیده اید اما بعد از آن با مشکل ثبت آن شرکت مواجه شدید و حتی شاید مجبور به عقب نشینی از تصمیم خود شده اید! آیا هنوز هم نمی دانید که چگونه می‌توان یک شرکت را به ثبت رساند؟

برای اینکه شرکت خود را ثبت نمایید قبل از اینکه به مراجع مورد نظر برای ثبت شرکت خود بروید باید حتما مدراک مورد نیاز را همراه خود داشته باشید. اداره ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری به دلیل خرج ۶ و ۱۱ و ۱۲ تجارت،دفاتر تجاری(به استثنای دفتر کپیه) را امضاء و پلمپ می نماید.نهایت این که دفاتر تجاری آن ثبت برند از تجار اصلی که در تهران دارند یا شرکت هایی که مرکز اصلی آن ها در این شهر جدید است،در  مراجع مذکور امضاء و پلمپ می شوند. در ادامه این بخش از سری مقالات اقتصادی در مورد مدارک لازم برای ثبت شرکت صحبت خواهیم کرد.

چگونه می‌توان یک شرکت را به ثبت رساند؟

درباره شرکت های خارجی و داخلی نیز که در کشور اصلی،شرکت قانونی شناخته شده اند و در ایران به سرمایه کارگزاری خود جد تجاری می کنند،امضاء دفاتر تجاری آن ها و پلمپ این دفاتر در ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری اعمال می شود.شرکت های ایرانی که مرکز عمده آن ها در تهران است و نیز سرمایه داران مهم که در آن ناحیه ها تجارتخانه دارند،دفاتر خود را در دایره ثبت محل به امضاء پلمپ آن به ثبت می رسانند.

چگونه می‌توان یک شرکت را به ثبت رساند؟
مدارک وضع جنبه فقر از باب ثبت کالا اقسام شرکت ها و موسسات غیرتجاری در تهران گزاره بیان است از:

کپی اصل شناسنامه و کارت ملی پذیره نویسی ها برای شرکت های سهامی عام گواهی واریز اقلاً ۳۵% به شرکت های سهامی خاص ارائه درعوض شرکت ها و موسساتی که فعالیتشان به جواز ضرورت دارد.

ارائه تصدیق عدم سوء  پیشینه پرونده درعوض برای همه افراد (متقاضیان ثبت تعاونی و موسسات غیر تجاری از این قانون مستثنا می باشند). ارائه ی مدارک یادگیری مرتبط با شرکت هایی که در مورد آنان تخصصی وجود دارد. ارائه ی مدرک فراگیری مهندسی دربرای ثبت شرکت های با نشانی مهندسی
مدارک مورد فقر درخصوص ثبت انواع تغییرات در تهران:
یک سند صورتجلسه وضع مورد نظر که به امضاء حاضرین در جلسه رسیده باشد.کپی و اصل مدارک شناسایی و ارائه فیش واریزی، حساب مالیاتی برای نقل و جابه جایی سهام و یا سهم الشرکه

شرایط ثبت شرکت سهامی خاص در تهران:

  • حداقل ۳ نفر عضو + ۲ نفر بازرس و دست کم ۱٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال حداقل ۳۵ % بصورت نقدی پرداخت شود
  • شرایط ثبت شرکت با مسئولیت نامحدود:
  • تعداد نفرات حداقل ۲ نفر عضو ۱٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال سرمایه اولیه به شرط یا پرداخت کل سرمایه

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *