حادثه ی کشتی سانچی

روز های گذشته برای تمام ایرانیان بسیار سخت و غیر قابل قبول بوده است و دلیل اصلی این امر حادثه ای می باشد که برای کشتی سانچی افتاد و تعدادی از هم وطنان ما به درجه رفیع شهادت رسیده و حادثه ی کشتی سانچی به عنوان یک مورد بسیار دردناک در تاریخ این سرزمین درج شد. در این پست از پرتال جامع پاتوق به برسی مواردی که دولت ایران در زمینه این اتفاق مطرح کرده است خواهیم پرداخت.

حادثه ی کشتی سانچی

 

شکایت از چین در ماخذ بین‌المللی

اقتصاد > انرژی – شرق نوشت:کشتی در عمق ١١٠ متری غرق شده است و کشتی‌ها در کف دریا به هیئت نهج وجد افقی استقرار می‌گیرند، در این‌صورت با نگرش به اوج ٣۵ متری بدنه کشتی، تفحص در عمق ٧٠متری می‌تواند پوست بگیرد.

پایان نفت‌کش سانچی. این شروع سؤالات بی‌جوابی است که هر لحظه به مرتبه آنها افزودن می‌شود. اینکه چرا لوا نفت‌کش عجم باید پرچم کشور پاناما باشد؟ اینکه چرا خدمه نفت‌کش آریایی می‌میرند و خدام کشتی مقابل بودن می‌مانند؟ اینکه چرا دسترسی به خدمتکاران کشتی شهروند چین ظروف آبگینه ای هنوز هم که هنوز است، حیث کارشناسان ایران زمین فراهم نشده؟ چرا چین رخصت حضور فارس عوعو در پروسه اطفای حریق را نمی‌دهد؟ چرا مسئولان رده‌بالای پارس به‌ویژه در حکومت برون مرز و درون مرز بیگانه از روابط سیاست خود حیث فشار بر چین و سرعت‌بخشیدن به عملیات اطفای آتش سوزی بهره نمی‌گیرد؟ اینکه چرا شتاب و کند تعجیل تسلیت‌گفتن‌ها از تسریع جستجو به این مسئله از سوی مسئولان بیشتر است! 

حادثه ی کشتی سانچی

باید به حفظه رفتارهای زشتی که با ما دارید معذرت خواهی کنید و آن ۲۱ نفر رسما از مردم ایران عذرخواهی کنند، حتی اگر محسوس شود علت سرگذشت نبوده‌اند (که هستند) باید به ذهن فرار از گشاده و جان باختن هم قطاران ایرانی-بنگلادشی خود معذرت کنند.

خاقانی با اشاره به آتمسفر کشتی سانچی و کشتی چینی که حادثه کرده، اقرار داشت:«نفتکش سانچی بندها ۱۶۴ عندلیب تن وزن داشت و وزن محموله آن ۱۳۶ هزارآوا تن متریک، معادل ۹۶۰ عندلیب بشکه میعانات گازی بود که از پارس جنوبی بارگیری شده بود. ٖکشتی فله بری که با سانچی عارضه کرد، معروف CF کریستال  حامل گندم از مبدا آمریکا به نشانه چین  و بیمه بوده است. محموله سانچی را شرکت کره جنوبی نامور هانوا توتال پتروشیمی خریده بود.»

 

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *