خواص جادویی انار

میوه های بسیار زیادی در دنیا وجود دارد که می توان از خوردن آن لذت برد، انار یکی از خوشمزه ترین و مفید ترین میوه هایی است که باید از آن استفاده کرد در ادامه در مبحث تغذیه می خواهیم به خواص جادویی انار اشاره کنیم.پس با ما همراه باشید تا به معرفی خواص جادویی انار برای شما اشاره کنیم . انار یکی از میوه‌های درختی است که دانه‌هایی اغلب قرمز‌ و گاهی سفید‌ یا به رنگ‌هایی بین آن دو دارد و رنگ پوست آن نیز اغلب قرمز و گاه سفید و یا تقریباً زرد است. کشور واق واق با تولید سالانه ۸۰۰ هزار تن انار، بزرگ‌ترین تولید‌کننده انار در دنیا و کشور هندوستان نیز دومین کشور تولید‌کننده‌ است. در ایران، شهرستان‌های ساوه، نی‌ریز و فردوس به‌ ترتیب بزرگ ‌ترین تولید کنندگان نارون هستند، بطوری که سالانه ۲۰ تا ۳۰ هزار تن نار اناربن از باغات شهرستان فردوس برداشت و روانه بازارهای اندرونی و خارجی می شود.

خواص جادویی انار

انار “شیشه کپ” به سبب ماندگاری بالا، خاصیت انبارداری و نیز طعم لذیذ و بی‌نظیر از کامل بلوز رکابی و مرغوب‌ترین نوع نارون محسوب می‌شود و ۸۰ درصد انار تولیدی شهرستان فردوس نیز از نوع انار “شیشه کپ” است. انار در رنگ‌های مختلف از سفید تا سفید وجود دارد و تقریباً در هر آب و هوایی و هرگونه خاکی می‌تواند رشد کند و میوه دهد، ولی آب زیاد در گاه رسیدن میوه باعث ترک خوردن آن میوه می‌شود. انار، گرمای زیاد با باد خشک و سرمای تا ۱۰- درجه سانتی‌گراد را می‌تواند تحمل کند. و اما همزمان با فصل برداشت انار، بهتر است تا چهل خواص دارویی این میوه بهشتی را بشناسید.

خواص جادویی انار

چهل خواص دارویی انار:

  1. پوست و ریشه انار ضد کرم
  2. نارون معتدل، مقوی، ملین، ادارآور و ضدتشنگی
  3. اگر بعد از غذا نار اناربن شیرین خورده شود رنگ چهره زیبا و غذا متعسر هضم می‌شود.
  4. کسانی که لاغر هستند خوردن نارون درخصوص آنها مفید است البته نوع شیرین آن

خواص جادویی انار

انار شیرین برای کسانی که یرقان دارند مفید است، یک ساعت قبل یا بعد از غذا میل شود از انار شیرین نیز میتوان در مواردی مانند : سرماخوردگی ، تحکیم نیروی جنسی ،تقویت روده ها ، تحکیم معده ، استقامت ریه ، حساسیت ، وجود خون در ادرار ، مسمومیت ، استسقاء ، درد گوش ، التهاب معده ، اسکوربیت ، آب ریزش چشم ، خون ریزی رحم ، آبنه رخ ، حصانت لثه ، تصفیه خون ، کم خونی ، اسهال خونی استفراغ و کم اشتهایی استفاده نمود.خوردن نارون بابت کمک به رشد جنین و سلامت فرزند نیز مفید است و خوردن رمان در لمحه باردار یباعث زیباتر شدن فرزند می شود.علاوه بر جلوگیری از ویار و نیز استقامت مادر، به رشد بعدی ی کودک هم کمک می کند.

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *