خواص درمانی چای سیب

استفاده از دمنوش های طبیعی برای بدن بسیار مهم می باشد، چاى سیب شاید تعریف و توضیح درباره سیب که داراى اثرات درمانى و غذایى غیرقابل انکارى است، این دمنوش بسیار برای بدن مفید می باشند و تاثیرات شگرفی را بر روی متابولیسم بدن می گذارد. اما لازم دانستیم با توجه به اثرات و فواید بیشمار پوست و برگ این دانه بهشتى که کاربردها درمانى آن به علت مصرف ها عادى و روزمره اش نادیده گرفته شده است نکاتى را در ارتباط با صرف ها مختلف این میوه گرانبها در فصل وفور آن به اطلاع خوانندگان عزیز برسانیم.در ادامه با پاتوق همراه باشید تا در این بخش از معرفی خواص مواد غذایی  با خواص درمانی چای سیب آشنا شوید.

خواص درمانى چاى سیب:

خواص درمانی چای سیب

سیب داراى ویتامین ها، آنزیم ها و املاح مفیدى است که به عنوان استواری کننده قلبى و عصبى و گوارش شهرت دارد.
گفته شده است: «مصرف یک سیب در صبح و یک سیب در شب طبیب را دور نگه مى دارد» و لازم است که اضافه کنیم، نوشیدن چاى سیب قبل از شکیبایان که باعث خوابى خوش و آرام مى شود نیز به این امر کمک مى کند

طرز آماده چاى سیب:

براى آراسته چاى سیب از پوست هسته و بر سیب استفاده مى شود. (پوست سیب آرامبخش اعصاب و مفرح قلب است). در فصل فراوانى این میوه بهتر است بعد از خوردن سیب، پوست آن را نگه دارید.

پوست همه انواع سیب ها از لحاظ طبى داراى خواص مشابهى هستند، اما پوست سیب سفید یا زرد (لبنانى) نوشیدنى معطر و خوشمزه ترى مى دهد. براى ۲ پارچ آب جوش، یک مشت پوست سیب کافى است. درصورت امکان اگر چند پر سیب تازه به آن اضافه شود و مدت ۱۰ دقیقه دم بکشد، نوشیدنى گوارایى را به وجود مى آورد.

حال، آن را صاف کنید و با کمى آب لیمو و یک کفگیر ملعقه چاى خورى عسل نوش جان کنید. (اگر قبل از دم کردن، پوست سیب را پودر کرده و در قورى بریزید، اثر درمانى آن به علت برون رفت سرکشی آنزیم ها و مواد مفید معدنى آن بیشتر مى شود).

نوشیدنى آرامبخش براى سرماخوردگى

چاى برگ سیب:

خواص درمانی چای سیب

این چاى در فصل سرما یک نوشیدنى آرامبخش براى افراد سرماخورده محسوب مى شود. مصرف چاى برگ سیب قبل از شکیبایان به عنوان یک آرامبخش شکیبایان آور و طى روز در چند نوبت براى افراد مبتلا به زکام و کسانى که به علت سرماخوردگى زیاد سرفه مى کنند، به منزله یک شربت آرامبخش مى تواند مورد مصرف قرار گیرد.
براى حاضر چاى برگ سیب، مکانت ۲ قاشق غذاخورى از برگ درخت سیب را که به صورت پودر درآورده اید با چند تکه سیب تازه، در داخل قورى بریزید ۲ لیوان آب جوش به آن اضافه کرده، بگذارید ۱۰ دقیقه دم بکشد. سپس آن را صاف کرده و با کمى آب لیمو و عسل میل کنید!

سم زدایی بدن
– کاهش دهنده ی شک خرچنگ تیرماه تومور بدخیم سینه، ریه و روده بزرگ
– کمک به درمان آسم
– استحکام کننده قلب و اعصاب، مناسب برای شکیبایان آرام
– تب بر
– ضد تهوع
– کاهنده بدخیمی کبد
– حل کننده سنگ کیسه صفرا و کلیه

بهار نارنج   گل بهاران نارنج؛ اوهام آور، آرامبخش و محکمی کننده قلب و اعصاب
بهار نارنج، گل درختان نارنج است که در حقیقت امر خانواده هاى مختلف مرکبات از نظر مصارف طبى شهرت دارد.
علاوه بر آن، پوست برز نارنج، هم مصرف غذایى داشته و هم کاربرد دارویى دارد. از پوست نارنج براى فراهم مربا و در تامین غذاهاى سنتى مصرف مى کنند. همچنین پوست نارنج، داروى مؤثرى براى حصانت دستگاه گوارش و دفع انگل است.

خواص درمانی چای سیب

خواص بتکده نارنج

بهار نارنج، داروى مؤثرى بر ضد ناراحتى هاى عصبى است و به عنوان آرام کننده و ضدهیجانات دستگاه عصبى عمل مى کند. سردردها و دل دردها را آرام مى سازد و در بدخوابى ها و بى خوابى هایى که ریشه عصبى دارند و پسین ناراحتى هاى عصبى، به ویژه سردردهاى میگرنى کاربرد دارد. اضافه بر این ها، از این گیاه براى درمان زنان، تقویت معده، تحکیم قلب و مغز، تشویش، تشنج و تپش منظم و نامرتب قلب و تحریکات عصبى، و علیه حمله و غش کاربرد مى شود.

طریقه مصرف:

براى موارد غش، حمله، تب، دفع انگل، هضم غذا و دردهاى معده، از خلال پوست نارنج مصرف مى شود که روش استعمال آن، بدین قرار است:

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *