زیباترین جاذبه های کشور مغولستان

اگر به دنبال مکانی دنج و زیبا برای تفریح می گردید با ید به مغولستان سفر کنید، این کشور تا حد زیادی بافت خود را حفظ کرده است  و مردم این کشور برای طبیعت خود بسیار احترام قابل هستند ، از طرفی ما شاهد این هستیم که این کشور دارای دیدنی های بسیار جالب و بی نظیری است، که باید رفت و از نزدیک از آن ها لذت برد، محصولات دامی و غذاهای این کشور بسیار بی نظیر و لذیذ می باشد مغولستان تنها با روسیه و چین مرز دارد و با وجودی‌که نوزدهمین کشور بزرگ جهان از نظر مساحت است اما کم‌تراکم‌ترین کشور جهان از نظر جمعیت به‌شمار می‌آید. مغولستان هم‌چنین پس از قزاقستان دومین کشور بزرگ مقفل و باز محدود در خشکی در جهان است.در این بخش از گردشگری با ما همراه باشید تا به معرفی زیباترین جاذبه های کشور مغولستان بپردازییم.

زیباترین جاذبه های کشور مغولستان

ناحیه کشور کنونی مغولستان توسط پادشاهی‌های گونه گونی تلون ازجمله شیونگنو، شیان‌بی، روران و گوگ‌ترک‌ها امیری می‌شد و چنگیزخان در سال ۱۲۰۶ امپراتوری مغول را در این نواحی برپا کرد. پس از فروپاشی دودمان یوآن، مغول‌ها به همان روش دیرین درگیری‌های قبیله‌ای و یورش‌های هراز گاهی به مرز چین بازگشتند. مغولستان در سده‌های ۱۶ و ۱۷ میلادی تحت نفوذ بوداگرایی تبتی آمد، و در پایان سده هفدهم تمامی مغولستان بخشی از قلمرو دودمان چینگ شد. پس از فروپاشی سلسله چینگ در سال ۱۹۱۱، مغولستان نیز اعلام استقلال کرد اما ناچار شد برای مستحکم کردن استقلال واقعی خود تا سال ۱۹۲۱ با جمهوری چین مبارزه کند. رسمیت بین‌المللی استقلال مغولستان در سال ۱۹۴۵ انجام شد.

مغولستان امروز کمی با مغولستان گذشته متفاوت است. با رفتن به آنجا در قدرت اولان باتور غرق می‌شوید. با افسانه‌های شانگدو عارف خواهید شد. با سفر به آنجا با تاریخ گذشتگان و شجاعت حاکمان آن دوست خواهید شد. در اینجا با ۴جاذبه گردشگری مغولستان مالوف خواهیم شد

قراقروم

شهر قدیمی و افسانه‌ای قراقروم در میان تپه‌های سرسبز و سنگ‌های دشت اورخون استواری گرفته است. اگر از کوه‌های پرپیچ‌وخم مرکز مغولستان گذر ردشدن کنید به این شهر می‌رسید. قراقروم شهری است با خرابه‌های انبارهای قدیمی، خانه‌هایی که دود اجاق از آن‌ها برخاسته و گنبدهای قدیمی فروریخته. امروزه می‌توانید به این شهر سفر کنید و از اشکال توتمی چنگیز خان، معابد بودایی و معبدها سلسله یوان، نظر ادراک کنید.

زیباترین جاذبه های کشور مغولستان

پارک ملی آلتای تمهید بوود

پارک ملی آلتای تدارک بوود همانند یک خاک‌ریز در مقابل کشورهای چین، روسیه و قزاقستان، استقرار دارد. این پارک ملی که ۴۰۰۰ متر از سطح عزت تری فاصله دارد به سیبری و سین کیانگ پوشیده از برف پیوسته است. جان نثار از خلق ها مغول در محیط این پارک زندگی می‌کنند. جان نثار از نحله ها ادیان یورت هم در فصل تابستان در کرانه‌های دایان نور زندگی می‌کنند و در جلگه‌های هموار می‌توان شکارچیان عقاب را تماشا نمود. شهرت دیگر این مکان به دلیل پتروگلیف های باستانی و مجسمه‌های ترکی است.

زیباترین جاذبه های کشور مغولستان

مورون

شهر مورون (Moron) به دریاچه خوشگلول و جلگه‌های شمالی راه دارد و گردشگران با ورود به این شهر از این جاذبه‌های دیدنی بازدید می‌کنند. اما این شهر به‌نوبه خود دیدنی شهر زیبایی محسوب می‌شود که در آنجا چندین مدرسه و پارک، غذاخوری‌های مغولی، مجسمه‌های رنگارنگ بودا و معماری ناپسند و چشمگیر در دوروبر صومعه دانزادارداشا خید (Danzadardscha Khiid Monastery)، دیده می‌شود. همچنین این شهر یکی از معدود شهرهایی است که خط هوایی اولان باتار به آنجا راه دارد.

چچرلگ

چچرلگ (Tsetserleg) در مرکز مغولستان و در میان صخره‌ها استقرار گرفته است. این شهر آرام و ساکت مرکز استان بوده و به دلیل رابطه داشتن محله‌هایی با کلبه‌های کم رفعت شهرت دارد. چچرلگ در پایین یک تپه استقرار دارد و کلبه‌های چوبی آن در آفتاب می‌درخشد. بسیاری از افراد به این شهر می‌آیند تا از پارک ملی خانگای نورو در جنوب دید کنند. جانباز دیگر هم برای فهم آشپزخانه‌های مغولی، بازارهای پشم فروشی و روستاهای یورت، به آنجا می‌آیند.

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *