جاذبه های دیدنی چین

زیبایی های بسیار زیادی در دنیا وجود دارد که می توان با سفر کردن از آن ها لذت برد، کشورهای شرق آسیا جز کشورهایی هستند که دارای زیبا ترین جاذبه ها و ساختمان های و معابد باشکوه هستند. از طرفی فرهنگ غنی این مناطق سالانه گردشگران بسیار زیادی را به خود جذب می کند در ادامه با این بخش از گردشگری همراه باشید تا جاذبه های دیدنی چین را برای شما معرفی کنیم.چین‎ ‎با نام رسمی‎ ‎جمهوری خلق چین پرجمعیت‌ترین کشور دنیا‎ ‎با بیش از ۳/۱ هزارمیلیون نفر سکنه‌است. این‎ ‎کشور‎ ‎که در شرق قاره‎ ‎آسیا‎ ‎واقع ‏شده توسط‎ ‎حزب کمونیست چین‎ ‎در قالب نظام تک‌حزبی‎ ‎اداره می‌شود‎.‎‏ پایتخت این کشور پکن می باشد . ‏‏جمهوری خلق چین با حدود ۶/۹ میلیون کیلومتر مربع‎ ‎سومین یا چهارمین کشور وسیع دنیا‎ ‎و دومین کشور مسن تر و کهتر دنیا از نظر وسعت خاکی ‏‏(بدون احتساب آب‌های داخلی) است‎.

تمدن‎ ‎چین باستان‎ ‎یکی از کهن‌ترین‎ ‎تمدن‌های‎ ‎تاریخ‎ ‎است که در کناره ها حاصل‌خیز‎ ‎رود زرد‎ ‎که در ‏دشت شمال چین جاری‌ست شکوفا شد . نظام سیاسی چین بیش از ۶ هزار سال براساس بر سلطنت مطلقه به هم ارث دادن بود. نخستین دودمان پادشاهی ‏این کشور‎ ‎دودمان شیا‎ ‎در حدود ۲ هزار سال پ. م بود. اما نخستین حکومتی که چین را هماهنگ کرد‎ ‎دودمان چه‌این‎ ‎در ۲۲۱ پ. م بود. نهایی ‏دودمان پادشاهی این کشور هم‎ ‎چینگبود که در ۱۹۱۱ با تشکیل‎ ‎جمهوری چین‎ ‎به رهبری‎ ‎کومینتانگ‎ ‎حزب ملی چین، نابود شد. ‏

جاذبه های دیدنی چین

قایق خودرو در مجموعه سلطنتی

این کاخ یکی از مشهورترین باغ های سلطنتی دنیاست و در آن چشم انداز طبیعی تپه ها و آب ها با معابد، پل ها و قصرها و دروازه ها ترکیب شده اند .می توانید قدم زنان از روی پل های سنگی زیبای روی دریاچه ازکنار شاخه های آویزان بیدمجنون بگذرید و در دریاچه سلطنتی قایق اتومبیل کنید.

پل هفده قوس و جزیره نانهو در کنار خود دریاچه که با امواج کوچک و لرزان به استقبال درختان بید مجنونی می آید که برای بوسه زدن به سطح آب سر روی دریاچه خم کرده اند، از دیدنی ترین قسمت های این محوطه هستند. در این محوطه علاوه بر هوای خوش و قایق موتور از دیدن کاخ ها و درب ها و ایوان ها غافل نشوید.

جاذبه های دیدنی چین

یکی از ایوان ها ایوانی طولانی از جنس چوب است که روی سقف و دیواره های آن نقاشی های باستانی چینی کشیده شده است و یا درب عظیمی که گفته می شود برای ساخت آن هیچ گونه میخ یا پیچ و گلکار به کار نرفته و تماما از هم دستی قطعات چوب به رسم نر و ماد گی ساخته شده است.

گویلین

این شهر را زیباترین شهر چین می دانند. گویلین در کنار رودخانه لی در جنوب چین ثبات گرفته  و بک های سرسبز و طبیعت فوق العاده چین آن را احاطه کرده اند. علیرغم گرایش روزافزون چین به غرب و فرهنگ غربی، گویلین همچنان تذکره غنی خود را حفظ کرده است.تپه خرطوم فیل، رودخانه شکوفه های هلو، و آبشار گودنگ جزو جاذبه های این شهر لحاظ می شوند.

جاذبه های دیدنی چین

میدان تیان آن من ‏ ‏‏ ‏‏‎

این گستره در مرکز شهر پکن تثبیت گرفته است و به عنوان بزرگترین عرض شهری دنیا با مساحت ۴۴۰٫۰۰۰ متر مربع (حدود ۱۰۹ هکتار) ‏شناخته شده است که با این سطح ها جوانب میتوان برای ۱۰٫۰۰۰٫۰۰۰ چینی خانه تهیه نمود.‏این ساحت با هزارها هزارگان گل پر زرق و برق زیبا تزئین شده است و رقص پرچم کشور چین در باد و در میان لین گلها چیزی است که هیچ گردشگری ‏آن را از دست نمی هد.این پهنه با ارشد با بناهای متعددی مانند بنای قهرمانان سالن یادواره مائوتسه تونگ موزه ملی چین وتالار بزرگ خلق ‏چین احاطه و تزئین شده است که روزانه هزارها هزارگان گردشگر را به خود جلب می کند.‏

شما ممکن است این را هم بپسندید

یک پاسخ

  1. پرهام گفت:

    ممنوم از سایت خوبتون

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *