مالزی، بالی و ماکائو، سه قطب توریستی شرق آسیا

هیچ چیز لذت بخش تر از تعطیلات نوروز نیست! شاید بتوان گفت شمار زیادی از خانواده های ایرانی یک سال تمام را تلاش می کنند تا وقتی به عید نوروز رسیدند دو هفته بی دغدغه و لذت بخش را سپری کنند و به سفرهای مورد علاقه خود بروند. در چند سال گذشته میزان سفرهای خارجی نیز به میزان قابل توجهی افزایش پیدا کرده است که این خود نکته بسیار حائز اهمیتی است. ما در مقاله گردشگری امروز قصد داریم شما را با مالزی، بالی و ماکائو، سه قطب توریستی شرق آسیا آشنا کنیم، شاید شما هم علاقه مند سفر به این دو منطقه شدید! با پورتال جامع پاتوق همراه باشید.

مالزی، بالی و ماکائو، سه قطب توریستی شرق آسیا

مالزی

مالزی یکی از کشورهای کنارها و شمال شرقی آسک و پایتخت آن کوالالامپور است. مالزی به خاطر سواحل متعدد و تنوع جاذبه‌های طبیعی، یکی از مهم‌ترین مقصدهای گردشگری دنیا به خصوص برای ورزش‌هایی مانند غواصی است. علاوه بر ساحل و جزیره‌های متعدد، جنگل‌های انبوه و سرسبز یکی دیگر از جذابیت‌های مالزی هستند. علاوه بر جاذبه‌های طبیعی، از نگاه جاذبه‌های شهری، برج‌های بلند و رستوران‌های مشهور هم، مالزی حرف‌های اضافی برای گفتن دارد.

کوالالامپور بیشتر ایام سال با بارش باران مواجه است. خشک‌ترین فصل معمولا بین ماه مه تا جولای است. با این حال، بادهای شدید، زودگذر هستند و بارندگی هم آزاردهنده نیست و موجب تمیز ازمد افتادن محابا می‌شود. در واقع گردشگران و مسافران می‌توانند در تمام طول سال به کوالالامپور سفر کنند بدون اینکه نگران آب و رغبت باشند. در هر وقتی از سال که به این کشور بروید، لباس کتان و غیر جذب، گزینه ی مناسبی است. علیرغم اسلامی بودن کشور، پوشش در آن آزاد است اما خانم ها ببهتر است لباس مناسب بپوشند و در آخر هم اینکه با توجه به روشن خشم آلود بی پروایی کردن آب و هوا، بهتر است همیشه چتر همراهتان داشته باشید! مطمئن باشید با سفر این کشور، تور مالزی نوروز ۹۷ شما بسیار خاطره انگیز خواهد بود.

منطقه‌ی بورنئو آب‌و‌هوای استوایی دارد. ایالت ساراواک یک فصل بارانی بین اکتبر و فوریه دارد. مرطوب‌ترین فصل ایالت صباح، بین نوامبر و فوریه است.
همان طور که می دانید کشور مالزی در کنارها و شمال شرقی کرسی و قرار داشته و با ایران زمین فاصله بسیاری دارد. بنابراین محتمل ترین و راحت ترین نوا فحوا برای رسیدن به این کشور استفاده از مسیر هوایی است. البته این تنها مفاد اسلوب رسیدن به این کشور نیست و اگر به دنبال ماجراجویی و سفری هیجان انگیز هستید و از طولانی دمده شدن سفرتان اِبایی ندارید، سفر زمینی و یا ترکیبی هم گزینه های دیگری برای سفر به مالزی و تجربه تور کوالالامپور هستند.

بالی

بالی را می‌توان همانند یک مجموعه‌ی کامل به شمار آورد. اکثر مردمی که به این منطقه سفر می‌کنند عارف ندارند آن را ترک کنند. احتمالا شما هم بعد از هر سفر به این جزیره، بدتان نیاید ازنو سفری به آن داشته باشید. خوشبختانه با مقصدی مقرون‌به‌صرفه روبرو هستیم. دست کم برای کسانی که خودشان را ملزم نمی‌دانند در هتل‌های لوکس زنجیره‌ای اقامت کنند این‌گونه است.

از عمده‌ترین مناطق بالی می‌توان به کوتا و اوبود (Ubud) اشاره کرد. کوتا کامل بلوز رکابی مکان برای جلوه گر کردن پیشنهادهای ارزان است. این شهر به خاطر گرداگرد چشم‌نواز و زندگی شبانه‌اش به خوبی صیت دارد. اگر وقت بیشتری در بالی داشتید، این ها را هم فراموش نکنید، شــالیزارهای چنــد طبقــه ی اوبــود، تپه هــای شالی کاری شــده ی پلکانــی کــه چشــم انداز خیلــی زیبایــی دارنــد.

در اطــراف ایــن شــالیزارها، رســتوران های زیــادی وجــود دارد کــه غذاهــای برنجــی می پزنــد یــا فروشــگاه هایی کــه صنایع دســتی حصیــری می فروشــند. پــارک آبــی واتربــوم: شــاید بزرگترهــا بــا وجــود ایــن همــه ســاحل و دریــا در اطــراف جزیــره، علاقــه ای بــه وقت گذرانــی در پــارک آبــی نداشــته باشــند، ولــی خردسال هــا مطمئنــا از بازی کــردن در ایــن پــارک بــا سرســره ها و اســباب بازی های متعــددش لــذت خواهنــد بــرد. پــارک تــا هشــت شــب بــاز اســت و با توجه بــه این کــه در چــه فصلــی باشــیم، هزینــه ی ورودی آن متفــاوت خواهــد بــود. به هر حال بی جهت نیست که تور بالی تا این حد محبوب است!

ماکائو

ماکائو از سال ۱۵۵۷ میلادی تحت استعمار کشور پرتغال در آمد. در ماه آوریل سال ۱۹۸۷ دو کشور پرتغال و چین مذاکراتی را بر سر وضعیت ماکائو انجام دادند و سرانجام در روز ۲۰ دسامبر ۱۹۹۹۹ پرتغال با پیوستن ماکائو به چین به شرط تبدیل ماکائو به یک منطقه‌ی اداری، تجاری و بازرگانی، همبستگی و اختلاف کرد. فرهنگ مردم ماکائو آمیزه‌ای از فرهنگ کشور‌های چین و پرتغال است.

فرودگاه بین‌المللی ماکائو یک ترمینال همگانی معروف برای تور ماکائو است که یک فرودگاه فرود بتن دارد و در ارتفاع ۶ متری از سطح دریا قرار دارد. این گذرگاه به دلیل موقعیت مکانی خاص و مجاورت با دریا یکی از چندین گذرگاه جالب و تماشایی دنیا شناخته می‌شود. حزب فرود این دسته با شرایط خاص و جالب خود به جذابیت‌های این جمعیت افزوده است.

در سالهای اخیر جال به ماکائو و بازدید از جاذبه هلا توریستی زیبای آن جزء مقاصد برتر گردشگری در آسیا قرار گرفته است. آژانس کاروانیک نیز در این دنباله جزء طرح تورهای متنوع خود، گردش به ماکائو را در قالب تورهای هیجان انگیز گنجانده است. ماکائو و هنگ کنگ از مناطق اداری و تجاری مستقل در جمهوری خلق چین می باشند. ماکائو در گذشته تحت استعمار پرتغال بوده است ولی اکنون جزء خاک چین محسوب می شود. بر طبق سیاست “یک کشور و دو نظام حکومتی” دولت مرکزی خلق چین تنها مسؤول دفاع از مرزهای ماکائو و امور نامربوط و موثق به روابط خارجی آن می باشد درحالیکه مسؤولین اداری ماکائو خود درباره سیستم قانونگذاری، سیستم پولی، نیروهای امنیتی، سیاستهای واردات و صادرات و سیاستهای تبعید تصمیم گیری می کنند. ماکائو در بخش غربی دلتای رودخانه جمان و جنوب شرقی دریای جنوبی چین واقع شده است.

از رویدادهای سالیانه مهم در ماکائو می توان به روز مراسم نمادین عیسی مسیح و گرامیداشت مصائب آن حضرت در فوریه، شادی هنر ماکائو در مارس، مسابقه شوی بین المللی آتش بازی در سپتامبر، عید بین المللی موسیقی در اکتبر و نوامبر و مسابقه بین المللی ماراتن ماکائو در دسامبر اشاره کرد. مهمترین جشنواره سنتی در ماکائو جشن سال نوی چینی ها می باشد که در اواخر ژانویه و اوایل فوریه برگزار می شود. ماکائو دارای کلیساها، معابد، کاخ ها و بناهای قدیمی است که با تلفیقی از فرهنگ اروپایی و چینی ساخته شده اند و جاذبه ای بسیار زیبایی را به هستی و عدم آورده اند. امیدواریم با تورهای نوروزی کاروانیک به هر کدام از این مقاصد گردشگری که سفر کردید، بهترین لحظات زندگی‌تان را سپری کنید.

منبع: http://www.patugh.ir

 

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *