گفت‌وگویی با لیلا حاتمی و علی مصفا

گفت‌وگویی با لیلا حاتمی و علی مصفا

 

شصت‌و‌چهارمین شمارهٔ مجله‌ی۲۴ به‌همراه گفت‌وگویی با لیلا حاتمی و علی مصفا دربارهٔ فیلم “در دنیای تو ساعت چند است”، فیلم عاشقانه و بازی‌های مشترکشان منتشر شد.

به گزارش ایلنا، شیوه‌های تحلیل نقش‌، روش‌های بازی در مقابل دوربین و ویژگی‌های یک فیلمنامهٔ خوب هم از دیگر بحث‌هایی جذابی است که لیلا حاتمی و علی مصفا در این گفت‌وگوی مفصل و خواندنی درباره‌اش صحبت کرده‌اند. تصویر روی جلد این شماره به‌همین مناسبت به عکسی از این دو بازیگر در فیلم در دنیای تو ساعت چند است اختصاص دارد.

در پروندهٔ فیلم ماه سینمای ایران شماره جدید مجله ۲۴می‌توانید مجموعه مطالبی درباره فیلم من دیه‌گو مارادونا هستم بخوانید. گفت‌وگوی بهنام بهزادی با بهرام توکلی و دو نقد موافق و مخالف دربارهٔ این فیلم بحث‌برانگیز مهم‌ترین مطالب این پرونده است.

در صفحات روی پرده سینمای ایران این شماره علاوه بر مرور چهره‌های ماه و بازیگران ماه، مصاحبه حبیب رضایی با رخشان بنی‌اعتماد درباره فیلم قصه‌ها منتشر شده است. سه نقد درباره قصه‌ها، روز مبادا و مردی که اسب شد به قلم کریم نیکو‌نظر، ‌یحیی نطنزی و علی ایمانی از دیگر مطالب این بخش از مجله است.

پرونده فیلم ماه سینمای دنیای شماره خردادماه مجلهٔ ۲۴ به نقد و بررسی شش فیلم بازی تقلید، بین‌ستاره‌ای، چشم‌های درشت، شبگرد، عیب ذاتی و فورس ماژور اختصاص دارد. نقد‌های حسین معززی‌نیا، علی مصلح‌حیدرزاده، آرش خوش‌خو، نیما حسنی‌نسب، امیر پوریا و مجید اسلامی به‌همراه شش گفت‌وگو با کارگردان‌های این فیلم‌های بحث‌برانگیزرا می‌توانید در این پرونده بخوانید.

پرونده بازیگر ماه سینمای دنیا به مرور کارنامهٔ ادوارد نورتن اختصاص دارد. بررسی قابلیت‌ها و نقاط عطف زندگی حرفه‌ای ادوارد نورتون، گفت‌وگوی بنت می‌لر با این بازیگر تحسین‌شده و یادداشتی به قلم دیوید دنبی از مهم‌ترین مطالب این پروندهٔ پرطرفدار است. در ادامهٔ صفحات سینمای دنیا آندری زویاگینتسف، فرانسوا اوزون، وس اندرسون، نوری بیلگه جیلان و جیم جارموش دربارهٔ آیین سینمارفتنشان گفته‌اند و وودی آلن ویژگی‌های ۱۰ فیلم برگزیدهٔ کارنامه‌اشرا مرور کرده است.

از این شماره در انتهای مجله صفحهٔ جدیدی هم به نام «پایان‌بندی» دایر شده که در آن مجموعه مطالبی درباره بهترین پایان‌بندی‌های تاریخ سینما منتشر می‌شود. در این شماره علاوه بر مقدمهٔ سردبیر دربارهٔ این بخش می‌توانید یادداشت‌هایی درباره پایان‌بندی تأثیرگذار فیلم پدرخوانده بخوانید.

منبع خبرhttp://www.asriran.com

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *