​​ مضرات قلیان

مضرات قلیان

مضرات قلیان مضرات قلیان

دکتر صادق نیت رییس مرکز سلامت محیط وکار وزارت بهداشت در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران، در خصوص روش‌های مقابله با دخانیات گفت: باید قبول کنیم که روشهای ما در مبارزه با مصرف دخانیات در برخی موارد روش مناسبی نبوده است. یکی از این مشکلات نحوه عرضه دخانیات است، علی رغم اینکه قانون خوبی داریم که باید عرضه مواد دخانی در مراکزی انجام شود که مجوز داشته باشد، اما امروزه در هر جایی شاهد عرضه سیگار هستیم.
وی ادامه داد:

امروزه در دکه‌های روزنامه فروشی که محل عرضه مطبوعات هستند، شاهد عرضه مواد دخانی هستیم و بیشترین درآمد این دکه‌ها از فروش مواد دخانی مثل سیگار است.
صادق نیت تاکید کرد: مشکل بعدی عرضه قلیان است، متاسفانه ما شاهد عرضه قلیان در اماکن تفریحی، ورزشی و حتی محیط خانواده هستیم، این موضوع که اعضای خانواده به طور دسته جمعی دور هم جمع می شوند و قلیان می‌کشند، یک فاجعه است.
صادق نیت عنوان کرد: علاوه بر آسیبی که فرد با سرو قلیان به خود وارد می‌کند،  افرادی هم که در معرض دود دست دوم آن قرار دارند، به سیستم عصبی آنها آسیب وارد می‌شود و احتمال اینکه در بزرگسالی به طرف استعمال دخانیات رو بیاورند، کم نیست.

منبع : باشگاه خبرنگاران – علمی پزشکی

http://amozande.ir


تمامی محصولات زیر در حراج ویژه تابستان 94 با تخفیف به فروش میرسد

کیف لوازم آرایشی رولی

ساعت اسپرت طرح پوما

ساعت دخترانه آل استار

ساعت بند چرم زنانه طرح بهار

آویز کاور و نگهدارنده کیف

کاور و نگهدارنده جواهرات

ساعت زنانه طرح آلیس

 ساعت زنانه طرح والار نگین دار

ساعت زنانه الیزابت

ساعت اسپرت مردانه Bistec

پایه عکاسی مونوپاد ریموت دار

کیف همه کاره لمسیارسال نظر


>