فواید خوردن آب

فواید خوردن آب

 

 

خلاقیت بیشتر با آب نوشیدن

۱- انرژی

احساس خستگی نتیجه طبیعی کم آبی بدن هست و مسلما این احساس می‌تونه کاری کنه که بی حوصله بشی و خلاقیتت کم بشه. آب کمک می‌کنه که خون تمام مواد مقوی به همراه اکسیژن رو به سلول‌های بدنت انتقال بده، به این معنی که قلبت دیگه مجبور نیست برای پمپاژ کردن خون توی بدنت با قدرت بیشتری کار کنه.

بنابراین به لطف آب نوشیدن، می‌تونی در تمام طول روز سالم و سرحال باشی و انرژی مورد نیاز برای انجام دادن کارها رو داشته باشی.

۲- مغز

وقتی تشنه هستی بافت‌های مغزت منقبض می‌شن. این انقباض بافت‌ها یه مانع بزرگ برای قدرت مغز هست – در این حالت مغر باید برای رسیدن به کارایی قابل قبول، خیلی سخت‌تر کار کنه. تحقیقات نشون داده که خوردن آب باعث می‌شه کارایی مغز خیلی بیشتر بشه.

۳- اضطراب

۸۵ درصد از بافت‌های مغز از آب تشکیل شده به این معنی که کمبود آب می‌تونه تاثیر خیلی بزرگی روی ذهن و بدن بذاره. مقابله با کم آبی بدن کمک می‌کنه که میزان استرس رو به حد قابل توجهی کاهش بدی و ذهنت رو در تعادل و تمرکز نگه داری. حجم‌های کاری زیاد می‌تونه اضطراب زیادی بهت وارد کنه. ولی وقتی همیشه یه لیوان آب دم دستت باشه و هر وقت تشنت شد بنوشی، به اضطراب اجازه نمی‌دی به سراغت بیاد.

۴- حال و حوصله

یکی از تاثیرگذارترین عوامل افزایش خلاقیت در محل کار از روحیه کار تیمی به دست میاد یعنی وقتی که تک تک اعضای یه گروه کاری به اندازه کافی برای کار کردن انگیزه و اشتیاق داشته باشن. تحقیقات ثابت کرده که حتی یه خورده کم آبی بدن هم می‌تونه تاثیر زیادی روی حال و حوصلت داشته باشه و تو رو بی انگیزه و بی حال کنه.

۵- سردرد

سردرد هم یکی دیگه از پاسخ‌های طبیعی بدن به کم آبی هست – کسایی که میگرن دارن می‌دونن که کم آبی بدن می‌تونه سردرد خیلی شدیدی براشون ایجاد کنه. در یه آزمایش که روی افرادی که سردرد داشتن انجام شده مشخص شد که نوشیدن دو لیوان آب می‌تونه سردرد رو تا حد قابل توجهی کاهش بده. به طور منظم آب نوشیدن در طول روز کمک می‌کنه که همیشه به بدنت آب رسانی کنی و از تاثیرات بد کم آبی بدن در امان بمونی.

۶- دقت

وقتی کم آب می‌نوشی، دقت ذهنت کم می‌شه. کم آبی به شدت روی حافظه‌ات، میزان توجهت و حتی مهارت‌هات تاثیر منفی می‌ذاره. بنابراین خلاقیت و دقت ارتباط کاملا مستقیمی داره با اینکه در روز چه قدر آب می‌نوشی. آب رسانی به بدن روی توانایی‌های شناختی تو تاثیر می‌ذاره و کمک می‌کنه که متمرکز بمونی و در طول روز میزان عملکرد خودت رو به بهترین و بیشترین مقدار برسونی.

بیشتر آب بنوش

نتیجه کاملا مشخصه: وقتی بدنت رو سیرآب نگه داری خروجی بهتری از تلاش‌هات به دست میاری. قدر ترکیب جادویی H2O رو بدون ولی این رو هم بدون که کمبود آب در بدن تنها مشکل کمبود خلاقیت نیست. برای اینکه بدونی چطور می‌تونی خلاقیت بیشتری داشته باشی نگاهی به دسته خلاقیت توی وبلاگ بهتر باش بنداز.

منبعhttp://amozande.ir

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *