کشتی گردشگری کروز

کشتی گردشگری کروز
کشتی کروز

کروز، طبق وا‍ژه نامه انگلیسی کالینز ۲۰۰۸، سفری است که بوسیله یک خط کشتیرانی از طریق دریا با هدف تفریح انجام می شود و معمولا کشتی نیز در طول سفر در بنادر مختلف پهلو می گیرد. یک کشتی گردشگری کروز، کشتی است که به نقاط مختلف سفر می کند سرعت کشتی کروز متناسب با شرایط آب و هوا و دریا، ترافیک لنگرگاه ها و فاصله بین مبداء و مقصدی که باید پوشش دهد، تنظیم می شود.

گردشگران اغلب از کشتی کروز برای مقاصد تفریحی استفاده می کنند تا حرکت از نقطه ای به نقطه دیگر.(Dowling R.K 2006:3) کشتی های کروز همچنین می توانند یک شکل ایمن از حمل ونقل باشند که می توانند مسافران زیادی را در خود جای دهند.

هنگامی که کشتی در بندر نیست، بازی های عرشه ای، استخر شنا، کلاسهای ورزشی و نظاره کردن دریا از محل مخصوص تدارک دیده شده است علاوه براین ، سخنرانی پیرامون موضوعات جالب، سینماها و… نیز در روی کشتی انجام خواهد شد. بعضی از کشتی های کروز دارای بخش ویژه ای برای کودکان هستند این امر به والدینی که به علت همراه بودن فرزندان با آنان کمتر فرصت استفاده از سفر را می یابند بسیار کمک خواهد کرد. بسیاری از کشتی ها با سالن های ورزش و حوزهای آب معدنی نیز مجهز هستند. آن دسته از مسافران که علاقه ای به فعالیتهای بدنی زیاد ندارند می توانند در محل استخر یا عرشه به استراحت بپردازند.
جوابی بنویسید

منبعhttp://wikitours.ir

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *