پسری۲۶ ساله هستم. ظاهر خوبی دارم ولی بیکارم

پسری۲۶ ساله هستم. ظاهر خوبی دارم و خوش تیپم ولی بیکارم، قصد ازدواج با دختری شاغل و نجیب را دارم ولی تا حالا دختر مناسبی پیدا نکرده ام که تمامی معیارهای مرا داشته باشد و با بیکاری ام کنار بیاید. چه کنم؟

پسری۲۶ ساله هستم. ظاهر خوبی دارم و خوش تیپم ولی بیکارم

در انتخاب همسر ابتدا باید از معیارها و ملاک های انتخاب مان آگاهی داشته باشیم. یعنی بدانیم براساس شناختی که از خود، خانواده و شرایط فرهنگی مان داریم به دنبال چه فردی هستیم. به عنوان مثال تصور کنید برای خرید تلفن همراه به بازار رفته اید، اگر بدانید چقدر می خواهید برای آن هزینه کنید، چه مدلی را دوست دارید حافظه آن چقدر گنجایش داشته باشد و … هرچه اطلاعات دقیق تری از خواسته خود داشته باشید، راحت تر می توانید انتخاب کنید.

 

اولویت بندی معیارهای انتخاب همسر

در بحث ازدواج نیز چنین است. اگر شما تصور واضح تری از خواسته های خود داشته باشید، راحت تر می توانید انتخاب کنید؛ اما نکته مهمی که باید در نظر بگیرید این است که یافتن فردی که تمام معیارهای شما را داشته باشد، خواسته ای دور از دسترس است؛ بنابراین بهتر است ملاک های خود را به ۲ دسته تقسیم کنید؛ یک دسته ملاک ها و معیارهای اصلی که طرف مقابل حتما باید آن را داشته باشد و دسته دوم ملاک های فرعی که اگر داشته باشد، بهتر است؛ اما اگر هم نداشت مشکلی ایجاد نمی کند.

 

انتظارات جامعه از نقش مردان و زنان در ازدواج

نکته مهم دیگری که در سوال شما مخاطب گرامی قابل بحث است این است که چرا کسانی که انتخاب می کنید، نمی توانند با بیکاری شما کنار بیایند؟ این موضوع به نقش مردان و زنان و انتظاراتی که فرد و جامعه از هر جنسیتی دارد، برمی گردد.

همان گونه که می دانید یکی از نقش هایی که در بیشتر جوامع برعهده مردان است، تامین نیازهای اقتصادی و مدیریت مالی خانواده است؛ اگرچه با توجه به وضعیت اقتصادی کنونی، خانم ها نیز در تامین مخارج خانواده نقش دارند؛ اما نقش اصلی بر عهده مردان است. همچنین در این باره باید گفت یکی از شرایطی که می تواند سهم عمده ای در ازدواج موفق داشته باشد، این است که دو طرف به خصوص مردان در شغل و حرفه خود به ثبات رسیده باشند؛ بنابراین پیشنهاد می شود ابتدا براساس توانمندی خود دنبال کار مناسب باشید سپس براساس معیارهای منطقی وآگاهانه همسر خود را انتخاب کنید/روزنامه خراسان

 

منبع http://www.estekhdamnews.com/post/7059

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *