​​ مصرف سبوس و لاغر شدن

مصرف سبوس و لاغر شدن

771 مصرف سبوس و لاغر شدن

کارشناس تغذیه مرکز بهداشت هرمزگان گفت: مصرف سبوس به‌علت جذب آب توسط آن در دستگاه گوارش، سبب ایجاد حس سیری در فرد می‌شود که این امر در پیشگیری از اضافه وزن افراد بسیار موثر است.

به گزارش جماران، «اعظم زمانی»  اظهار کرد: بهترین سبوس، در گندم وجود دارد، یکی دیگر از فواید سبوس کاهش جذب کلسترول است که کاهش چربی خون را در پی دارد و از بروز بیماری‌های قلبی و عروقی پیشگیری می‌کند.

زمانی با بیان اینکه علت اصلی مغذی بودن سبوس داشتن ویتامین‌های گروه B است، گفت: علاوه‌بر آن ویتامین‌های گروهC ،E، B و آهن، منیزیم، روی و کلسیم را نیز دارد، هم‌چنین فیبر موجود در سبوس موجب می‌شود قند به آهستگی و به میزان کمتری وارد خون شده و از افزایش یک‌باره قند خون جلوگیری می‌کند.

کارشناس تغذیه مرکز بهداشت هرمزگان گفت: بهترین خاصیت سبوس که بسیار شناخته شده است به فیبر آن بر می‌گردد که از جمله فوائد آن پیشگیری از یبوست و چاقی است.

وی خاطرنشان کرد: کسانی که دچار یبوست و اضافه وزن، چربی، قند و پرفشاری خون هستند سبوس بهترین گزینه برای مصرف آنها است، بهترین توصیه‌ این است که مردم غلات سبوس‌دار را به میزان بیشتری در سبد غذایی خود جا دهند و از غلات کمتر سبوس‌گیری شده استفاده کنند.

منبع http://jamaran.ir


تمامی محصولات زیر در حراج ویژه تابستان 94 با تخفیف به فروش میرسد

کیف لوازم آرایشی رولی

ساعت اسپرت طرح پوما

ساعت دخترانه آل استار

ساعت بند چرم زنانه طرح بهار

آویز کاور و نگهدارنده کیف

کاور و نگهدارنده جواهرات

ساعت زنانه طرح آلیس

 ساعت زنانه طرح والار نگین دار

ساعت زنانه الیزابت

ساعت اسپرت مردانه Bistec

پایه عکاسی مونوپاد ریموت دار

کیف همه کاره لمسیارسال نظر


>