مصرف سبوس و لاغر شدن

مصرف سبوس و لاغر شدن

کارشناس تغذیه مرکز بهداشت هرمزگان گفت: مصرف سبوس به‌علت جذب آب توسط آن در دستگاه گوارش، سبب ایجاد حس سیری در فرد می‌شود که این امر در پیشگیری از اضافه وزن افراد بسیار موثر است.

به گزارش جماران، «اعظم زمانی»  اظهار کرد: بهترین سبوس، در گندم وجود دارد، یکی دیگر از فواید سبوس کاهش جذب کلسترول است که کاهش چربی خون را در پی دارد و از بروز بیماری‌های قلبی و عروقی پیشگیری می‌کند.

زمانی با بیان اینکه علت اصلی مغذی بودن سبوس داشتن ویتامین‌های گروه B است، گفت: علاوه‌بر آن ویتامین‌های گروهC ،E، B و آهن، منیزیم، روی و کلسیم را نیز دارد، هم‌چنین فیبر موجود در سبوس موجب می‌شود قند به آهستگی و به میزان کمتری وارد خون شده و از افزایش یک‌باره قند خون جلوگیری می‌کند.

کارشناس تغذیه مرکز بهداشت هرمزگان گفت: بهترین خاصیت سبوس که بسیار شناخته شده است به فیبر آن بر می‌گردد که از جمله فوائد آن پیشگیری از یبوست و چاقی است.

وی خاطرنشان کرد: کسانی که دچار یبوست و اضافه وزن، چربی، قند و پرفشاری خون هستند سبوس بهترین گزینه برای مصرف آنها است، بهترین توصیه‌ این است که مردم غلات سبوس‌دار را به میزان بیشتری در سبد غذایی خود جا دهند و از غلات کمتر سبوس‌گیری شده استفاده کنند.

منبع http://jamaran.ir

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *