​​ نمایش «نی‌نی اخازه و مداد قرمز»

نمایش «نی‌نی اخازه و مداد قرمز»

256924 635577956844873708 m نمایش «نی‌نی اخازه و مداد قرمز»

 
نمایش «نی‌نی اخازه و مداد قرمز» به کارگردانی مریم خاکسار تهرانی به بخش خیابانی سی و سومین جشنواره تئاتر فجر راه یافت.

این نمایش «نی نی اخازه و مداد قرمز» داستان سه کودکی است که به خیابان آمده‌اند و در قالب بازی به رفتارهای پدر و مادر خود در خانه اعتراض می‌کنند.

کارگردان این نمایش در این‌باره توضیح داد که نمایش «نی‌نی اخازه و مداد قرمز» نمایشی است ویژه‌ی بزرگ‌سالان و خانواده‌ها با تماشای آن خواهند دید که رفتار و منش و کلماتی که بین آن‌ها رد و بدل می‌شود، چه تاثیری بر روح و روان بچه‌ها می‌گذارد.

خاکسار تهرانی با بیان این که این نمایش به بخش مسابقه جشنواره راه یافته است، اضافه کرد: بچه‌ها در جریان بخش‌های مختلف نمایش و با استفاده از سه جعبه که نمادی از خانه‌ی امن آن‌هاست بخشی از مشکلات خود را در قالب بازی به نمایش می‌گذارند.

به گفته‌ی وی در بخشی از نمایش یکی از بچه‌ها از این که جعبه‌ی مداد رنگی‌هایش داخل کمد همیشه بسته و کیف پول بابا همیشه باز است، دیوارهای جعبه‌اش را خط خطی کرده و می‌گوید چون اعصاب بابا و مامان خط خطی است و آن‌ها دایم با هم دعوا می‌کنند.

بر اساس این گزارش آخرین اجرای این نمایش خیابانی در سی و سومین جشنواره تئاتر فجر ساعت ۱۶ روز سه‌شنبه ۷ بهمن در محوطه‌ی بیرونی تئاتر شهر تهران به تماشاگران تقدیم می‌شود.

در تئاتر «نی‌نی اخازه» رضا بهرامی، محمد نوحیان و مهدی داودی نقش‌آفرینی می‌کنند و نویسندگی آن را کاوه مهدوی برعهده داشته است.

گفتنی است کارگردان این نمایش پیش از این نیز با شرکت در جشنواره بین‌المللی نیابولیس و اجرای نمایش خیابانی «دنیای کودکانه ما» مورد تقدیر رایزن فرهنگی ایران در تونس قرار گرفت.

منبع http://www.bornanews.ir


تمامی محصولات زیر در حراج ویژه تابستان 94 با تخفیف به فروش میرسد

کیف لوازم آرایشی رولی

ساعت اسپرت طرح پوما

ساعت دخترانه آل استار

ساعت بند چرم زنانه طرح بهار

آویز کاور و نگهدارنده کیف

کاور و نگهدارنده جواهرات

ساعت زنانه طرح آلیس

 ساعت زنانه طرح والار نگین دار

ساعت زنانه الیزابت

ساعت اسپرت مردانه Bistec

پایه عکاسی مونوپاد ریموت دار

کیف همه کاره لمسیارسال نظر


>