فواید برنج برای زیبایی پوست

فواید برنج برای زیبایی پوست

 

برای قرنهاست که زنان آسیایی برای زیبایی پوست و موی خود از برنج و آب آن استفاده می کنند. آب برنج مانند یک تونر عالی شستشوی مو و پوست عمل می کند. می توانید آب برنج را در یک شیشه و یا بطری و در جای خنک  تا چند روز نگهداری نمایید. توصیه می کنیم بیشتر از ۳ تا ۴ روز آن را نگه ندارید زیرا امکان دارد بوی آن تغییر کرده و بوی نامطبوعی به خود بگیرد.

با روش های گوناگونی می توانید از آب برنج برای پوست خود استفاده کنید. می توانید آن را به شکل های مختلفی مانند بخور، تونر و یا به شکل اسپری بر پوست خود به کار برید. بهتر است آب برنج را شب هنگام یا صبح ها بر پوست صورت خود اسپری نمایید.

شما حتی می توانید از برنج و آب آن به شکل ماسک نیز استفاده نمایید. ماسک برنج را معمولا از ترکیب آب برنج با پودر برنج تهیه می کنند. این ماسک صورت به شکلی فشرده و ورقه ای می باشد که به راحتی می توانید آن را بر صورت خود قرار دهید. بهتر است این ماسک را به مدت ۲۰ تا ۳۰ دقیقه بر پوست خود قرار دهید.

فواید برنج برای زیبایی پوست:

۱- عصاره برنج تولید کلاژن را افزایش داده و در حفظ قابلیت ارتجاعی پوست مؤثر می باشد.

۲- ساختار شیمیایی برنج در بازسازی سلول های آسیب دیده پوست و کاهش سلول های مرده آن کمک می کند.

۳- برنج حاوی مواد آریزانول است. آریزانول مانع از پیری پوست شده و اشعه ماورای بنفش خورشید را جذب می‌کند. آریزانول گردش خون را بهبود بخشیده، ترشحات پوستی را افزایش داده و سلول‌های مرده پوست را از بین می‌برد.

۴- برنج حاوی ویتامین E است که پوست را تغذیه می کند و باعث می شود شما جوانتر به نظر برسید.

۵- اسید فرولیک موجود در برنج، به عنوان یک آنتی اکسیدان، مانند محافظ پوست در برابر رادیکال های آزاد عمل می کند.

منبع http://www.mahsho.com

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *