فیلم سینمایی هابیت

فیلم سینمایی هابیت
هزینه سرسام آور ساخت ۳ گانه «هابیت»
کمپانی برادران «وارنر» برای ساخت سه‌گانه «هابیت» پیتر جکسون تاکنون نزدیک به ۷۵۰ میلیون دلار هزینه کرده است.
خبرگزاری ایسنا: کمپانی برادران «وارنر» برای ساخت سه‌گانه «هابیت» پیتر جکسون تاکنون نزدیک به ۷۵۰ میلیون دلار هزینه کرده است.

بنا برگزارشی که اخیار در کشور نیوزلند منتشر شده است سه گانه علمی تخیلی «هابیت» که در این کشور ساخته شده است تا کنون هزینه ساخت ۷۵۰ میلیون دلار را برای این کمپانی در بر داشته است، در حالی که دو قسمت اول این فیلم دو میلیون دلار در گیشه جهانی فروش داشته‌اند.

سه گانه «هابیت» که تاکنون دو قسمت اول آن به روی پرده سینماهای جهان آمده است به صورت سه بعدی و با سرعت بی‌سابقه ۴۸ فریم بر ثانیه ساخته شده است و هزینه تولید این سه فیلم سه برابر بیش از سه گانه «ارباب حلقه‌ها» بوده است.

هنگامی که خبر ساخت مجموعه دو قسمتی «هابیت» در سال ۲۰۰۷ مطرح شد، هزینه ساخت این دو فیلم ۱۵۰ میلیون دلاری تخمین زده شد اما «پیتر جکسون» این دو فیلم را به صورت پیاپی در نیوزلند ساخت و کمپانی برادران وارنر را به ساخت قسمت سوم نیز متقاعد کرد.

اولین قسمت از این مجموعه با عنوان «هابیت: سفیر غیر منتظره» بالغ بر یک میلیارد دلار در گیشه جهانی فروخت و قسمت دوم «هابیت: نابودی اسماگ» در نهایت به فروش جهانی ۹۵۸ میلیون دلار دست یافت.

کمپانی برادران «وارنر» تخفیف مالیاتی ۱۲۲ میلیون دلاری براساس طرح تشویقی دولت نیوزلند برای جذب فیلم‌های پرهزینه نیز دریافت.

آخرین قسمت از سه‌گانه «هابیت» با نام «نبرد پنج سپاه» در دسامبر سال جاری میلادی به سینماهای جهان خواهد آمد.

یکی دیگر از بزرگترین پروژه‌های سینمایی جهان سه‌گانه جدید «آواتار» ساخته «جیمز کامرون» خواهد بود که این فیلم‌ها نیز در خاک نیوزلند مقابل دوربین خواهد رفت و دولت این کشور برای حصول اطمینان از ساخت این فیلم مشوق‌های مالیاتی خود را برای این پروژه افزایش داده است، این در حالی است که حداقل هزینه ساخت ۴۱۲ میلیون دلار برای ساخت سه‌گانه جدید «آواتار» پیش‌بینی شده است.

فیلم سینمایی هابیت,عکس فیلم سینمایی هابیت,فیلم  هابیت,زمان پخش فیلم سینمایی هابیت,موضوع فیلم سینمایی هابیت,فیلم سینمایی, هابیت
منبع http://www.bartarinha.ir

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *