سامی یوسف

سامی یوسف
سامی یوسف باز هم فارسی می‌خواند
سامی یوسف که به عنوان خواننده‌ای اسلامی در سراسر جهان شناخته شده است و همواره از صدایش برای فریاد زدن صلح و دوستی بین انسان ها استفاده کرده گفت که آلبوم جدیدش را به نام «مرکز» به زودی در سراسر جهان به دست انتشار می سپارد.

سامی یوسف که به عنوان خواننده‌ای اسلامی در سراسر جهان شناخته شده است و همواره از صدایش برای فریاد زدن صلح و دوستی بین انسان ها استفاده کرده گفت که آلبوم جدیدش را به نام «مرکز» به زودی در سراسر جهان به دست انتشار می سپارد.

سامی یوسف قصد دارد که در ۱۲ سپتامبر (۲۲ شهریور) آلبوم «مرکز» را منتشر کند.

وی که متولد سال ۱۹۸۰ در تهران است، خیلی زود توانایی‌هایش در عرصه موسیقی را نشان داد و به فعالیت‌های آهنگسازی و خوانندگی جلب شد.

یوسف که در رویال آکادمی موسیقی لندن در رشته موسیقی تحصیل کرده و با آهنگسازان شناخته شده‌ای همکاری کرده است تاکنون میلیون‌ها نسخه از آلبوم‌هایش را در سراسر جهان به فروش رسانده است. مجله «تایم» نیز او را به عنوان بزرگترین موسیقیدان راک در جهان اسلام معرفی کرده است.

سامی یوسف که به عنوان بزرگترین خواننده جهان اسلام شناخته می شود در ویمبلی آرنای لندن و در استادیوم لس‌آنجلس برنامه اجرا کرده، در دمشق و استانبول و نیز آلمان در برابر هزاران تن از دوستدارانش به اجرای ترانه‌هایش پرداخته است.

سامی یوسف درباره آلبوم جدیدش گفته است: این که موسیقی چقدر روحانی و چقدر سنتی باشد برای من بسیار اهمیت دارد. او گفت این مفاهیم همیشه در مرکز موسیقی وی جای دارد.

او موضوع روحانی را پیام آور عشق خوانده و می گوید هرگز از این موضوع دست بر نمی‌دارد.

ترانه‌های سامی یوسف به زبان‌های عربی، فارسی، ترکی، و اردو و نیز انگلیسی عموما با موضوع مذهبی و با تمرکز بر صلح و انسان دوستی هستند.

او به روشنی علیه جنگ در سوریه، عراق و اعمال خشونت علیه همه ملت‌های خاورمیانه اعتراض کرده و تاکنون کنسرت‌های متعددی برای خیریه ترتیب داده است. کنسرت حمایت از دارفور او در سال ۲۰۰۷ و کنسرت حمایت از برنامه غدایی جهان در سال ۲۰۱۱ از جمله این تلاش‌های او هستند. او در سال ۲۰۱۲ یک ویوی به یاد ماندنی با عنوان «قول‌های فراموش شده» منتشر کرد.

«مرکز» به عنوان پنجمین آلبوم سامی یوسف روانه بازار می شود و ترانه آغازین این مجموعه با عنوان «مروارید» شبیه یک مدیتیشن با پیش درآمدی کلاسیک است. ترانه‌های «آتش»، «برو» و ترانه‌ای انگلیسی با عنوان «خراسان» که با گروه کر همراهی می‌شود، از دیگر ترانه های این مجموعه هستند.

آهنگ‌های این آلبوم عبارتند از  Pearl (مروارید)، Fire (آتش)، Go (برو)، Khorasan (خراسان)، Prism (منشور)، Circle(حلقه)، You (تو)،  The Centre (مرکز)، Lament (سوگواری)، The Key (کلید)، Jaaneh Jannan (جان جانان)، Sari Gelin(ساری گلین) و خراسان.

در تکه هایی از این قطعات که در فضای مجازی منتشر شده استفاده از موسیقی ایرانی بسیار بارز است. ترکیب سازی قطعات هم ایرانی است. برخی قطعات هم به زبان فارسی اجرا شده‌اند.
منبع: خبرگزاری مهر
http://www.teribon.ir

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *