علت سنگ کلیه

علت سنگ کلیه
حدود ۷ درصد از زنان دنیا و ۱۱ درصد از مردان در دنیا از مشکل سنگ کلیه رنج می برند و افراد مبتلا به خوبی درد سنگین و غیر قابل تحمل این مشکل را می شناسند و حتما برای رهایی از این درد طاقت فرسا انجام و دنبال کردن هر توصیه ای را ارزشمند می دانند چه بسا این توصیه ها به قیمت چشم پوشی از برخی لذت ها و خوشمزگی ها باشد که در این بخش به یکی از پرطرفدارترین آنها اشاره می کنیم.

نوشابه و سنگ کلیه
این را به لیست مضرات مصرف نوشابه اضافه کنید که این نوشیدنی میتواند ریشه ایجاد سنگ کلیه باشد.
با مصرف نوشابه خود را معرض خطر بزرگی به خصوص در ناحیه کلیه ها قرار می دهید این نتیجه ی تحقیقات و مطالعاتی است که دانشگاه زنان بریگهام به ان دست یافته است. محققان بعد از بررسی و مطالعاتی در طول ۱۶ سال برروی ۱۹۴۰۰۰ نفر به تاثیر منفی و افزایش دو برابر خطر ایجاد سنگ کلیه در بدن توسط نوشیدن نوشابه پی بردند.
افرادی که هر روز به طور متوسط یک لیوان نوشابه مصرف می کنند در مقایسه با افرادی که در هفته ۱ لیوان نوشابه مصرف می کنند ۲۳ درصد بیشتر در معرض ابتلا به سنگ کلیه قرار دارند.
همچنین افرادی که مستعد ابتلا به سنگ کلیه هستند هم چنین باید در مصرف مواد غذایی همانند گوشت قرمز و خوراکی های فرآوری شده و به طور کلی مواد غذایی که باعث افزایش فشار خون می شود با احتیاط عمل کنند.

منبع http://namnak.com

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *