آرشیو روزنامه های زمان انقلاب

آرشیو روزنامه های زمان انقلاب/ ۲۲ بهمن

آرشیو روزنامه های زمان انقلابجریانات و حاشیه‌های شکل گیری انقلاب اسلامی ایران، به خصوص در دی و بهمن ۵۷ بسیار زیاد، جالب و شنیدنی بوده و هست ولی متأسفانه تا به امروز استفاده کافی و کاربردی از آرشیوهای صوتی و تصویری و همچنین روزنامه‌ها و جراید آن زمان برای عموم مردم و به خصوص قشر جوان و نسل سوم انقلاب نشده است.

    

روزنامه‌ها به عنوان بزرگترین مرجع خبری و رسانه‌ای در آن زمان، نقش بسیار زیادی در پوشش خبری اتفاقات و جریانات انقلاب را بر عهده داشتند. یکی از روزنامه‌هایی که به پوشش گسترده جریانات آخرین روزهای حکومت پهلوی می‌پرداخت و می‌توان گفت به نوعی همسو با حرکت انقلابی مردم ایران بود، روزنامه اطلاعات می‌باشد… این روزنامه به عنوان قدمی ترین روزنامه در حال انتشار ایران با گزارشات و عکسهای خود نقش به سزایی در خبررسانی جریانات انقلاب اسلامی داشت. با توجه به در اختیار داشتن روزنامه اطلاعات از تاریخ ۲۶ دی ۱۳۵۷ الی ۲۸ بهمن ۱۳۵۷ [اوج حرکت و خیزش مردمی در پیروزی انقلاب] در آرشیو سایت بچه‌های قلم، صفحات اول ویژه‌نامه این روزنامه از تاریخ ۹ تا ۲۳ بهمن ۵۷ برای استفاده شما عزیزان با حجم کم و کیفیت قابل قبولی آماده شده است. این صفحات به عنوان سندی ماندگار در تاریخ رسانه‌ای مکتوب ایران اسلامی باقی خواهد ماند. انقلابی که ثمره خون هزاران شهید گلگون کفن و یاران و همفکرانشان می‌باشد.

– برای دیدن تصاویر در سایز بزرگتر روی آن کلیک کنید. – صفحات به صورتی آماده شده که فونتهای کوچکتر روزنامه نیز قابل خواندن باشد.

 

سه شنبه ۱۰ بهمن ۱۳۵۷

دوشنبه ۹ بهمن ۱۳۵۷

پنجشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۵۷

چهارشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۵۷

یکشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۵۷

شنبه ۱۴ بهمن ۱۳۵۷

سه شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۵۷

دوشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۵۷

 پنجشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۵۷

 چهارشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۵۷

 یکشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۵۷

 شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۵۷

 دوشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۵۷

شما ممکن است این را هم بپسندید

۴ پاسخ‌ها

 1. هادی گفت:

  سلام ممنون دانلود کردم برای بنر های داخل کانون فرهنگی استفاده کردم جالب بود موفق باشید

 2. آمنه گفت:

  عااااااااااااااالی بود

 3. محمدنجاتی گفت:

  متشکرم وبلاگتون عالی

 4. محمد گفت:

  لطفا این عکس هارا برای دانلود هم قراردهید
  باتشکر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *