تعطیلی تهران شنبه ۱۶ دی ۹۱

تهران شنبه تعطیل ۱۶ دی ۹۱ است

بر اساس تصمیم کارگروه ملی و کمیته هماهنگی مواقع اضطرار استان تهران، علاوه بر تعطیلی استان تهران، کلیه مسابقات ورزشی این استان تا روز دوشنبه لغو شده است.

برای بار دوم در سال جاری، آلودگی هوا با کمک پدیده وارونگی جوی به چنان شدتی رسید که مسئولان راهکار مقابله با اثرات شوم این پدیده را در تعطیلات یافتند!

به گزارش «تابناک»، جلسه کارگروه ملی و کمیته هماهنگی مواقع اضطرار استان تهران که هم‌اکنون در محل سازمان حفاظت محیط زیست در حال برگزاری است، تصویب کرد، شنبه ۱۶دی ۹۱ کلیه مدارس و ادارات شهر تهران تعطیل است.

این جلسه با حضور محمدی زاده معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست، مرتضی تمدن استاندار تهران، رئیس سازمان هواشناسی، نماینده وزارت بهداشت، نماینده اورژانس و سایر اعضای کارگروه در محل سازمان محیط زیست در حال برگزاری است.

در این جلسه تصویب شد، اولا اجرای محدودیت طرح زوج و فرد از درب منازل از روز شنبه تا اطلاع ثانوی ادامه داشته و همچنین ممنوعیت فروش طرح روزانه ترافیک از شنبه تا اطلاع ثانوی ادامه دارد.

همچنین تصویب شد، کلیه نیروگاه‌ها و کارخانه‌هایی که از سوخت مازوت استفاده می‌کنند، تا اطلاع ثانوی باید از گاز استفاده کنند.

مصوبه دیگر این کارگروه اذعان دارد: کلیه تمرینات ورزشی و مسابقات ورزشی استان تهران از روز جمعه تا دوشنبه ۱۸ دی لغو شده است.

گفتنی است پیشتر، ایرنا به نقل از مرتضی تمدن، استاندار تهران خبر داده بود که از روز گذشته به واسطه جریان هوایی که در ارتفاع ۵۰ کیلومتری تهران در حال حرکت است، آلودگی هوا روند کاهشی به خود گرفته و این روند به دلیل تعطیلی امروز و فردا ادامه خواهد یافت و تعطیلی تهران در ابتدای هفته آینده تقریبا منتفی است.

منبع: تابناک

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *