دریافت نمره منفی رانندگان از طریق پیامک

دریافت نمره منفی رانندگان از طریق شماره پیامک ۳۰۰۰۵۱۵۱

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی از راه‌اندازی سامانه استعلام نمره منفی رانندگان خبر داد.

سردار اسکندر مومنی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به این که بر اساس قانون جدید رسیدگی به تخلفات رانندگی، در صورتی که راننده ۳۰ نمره منفی را در مرحله اول کسب کند گواهینامه‌اش به مدت ۳ ماه ضبط می‌شود و در این مدت حق رانندگی نخواهد داشت، افزود: بر این اساس پلیس راهور ناجا سامانه استعلام نمره منفی را برای رانندگان راه‌اندازی کرده است.

وی افزود: رانندگان می‌توانند با ارسال شماره گواهینامه خود به به پیامک ۳۰۰۰۵۱۵۱ از نمره منفی و کارنامه رانندگی خود مطلع شوند.

رییس پلیس راهور ناجا با تاکید بر این که سامانه مذکور امکان اعلام میزان خلافی رانندگان را نیز به طور همزمان داراست افزود: بر این اساس رانندگان وسایط نقلیه با ارسال شماره VIN خودرو که به صورت عمودی در پشت کارت خودرو آمده است، به همین پیامک می‌توانند از میزان جریمه رانندگی خود مطلع شوند.

وی در عین حال تاکید کرد: در صورتی که رانندگان ۲ تخلف حادثه‌ساز را به طور همزمان انجام دهند خودروشان ۳ روز توقیف می‌شود.

مومنی با اشاره به اینکه بزودی سایت اینترنتی در خصوص آخرین وضعیت تخلفات رانندگی افراد راه‌اندازی خواهد شد گفت: از تمامی رانندگان می‌خواهیم ضمن مبارزه به مراکز پلیس +۱۰ نسبت به اصلاح نشانی و شماره تلفن همراه خود در سامانه پلیس اقدام کنند چرا که با راه‌اندازی سامانه جدید در صورتی که افراد مرتکب تخلف شوند به صورت خودکار جریمه آنها به آخرین آدرسی که در اختیار پلیس است ارسال و به تلفن همراه آنها پیامک می‌شود.

رییس پلیس راهور ناجا در ادامه با اشاره به قانون بودجه سال ۹۰ گفت: بر این اساس تخلفات رانندگی تا ابتدای سال ۹۰ در صورت دو برابر شدن اگر اصل آن توسط راننده تا ۱۹ آذرماه سال جاری پرداخت شود، دو برابر شدن آن بخشوده می‌شود و این مهلت یک روز هم قابل تمدید نیست.

دو ماه پس از شروع قانون جدید اخذ جرایم راهنمایی و رانندگی، باید به این فکر باشید که چقدر نمره منفی گرفته اید. شاید مجاز به رانندگی نبودید!

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی گفته که با سامانه ۳۰۰۰۵۱۵۱ می توانید هم نمرات منفی تان و هم میزان خلافی ماشینتان را بگیرید.

به گفته سردار اسکندر مومنی، رانندگان می توانند با ارسال شماره گواهینامه خود به به پیامک ۳۰۰۰۵۱۵۱ از نمره منفی و کارنامه رانندگی خود مطلع شوند. همچنین اگر شماره VIN خودرو را که در کارت آن حک شده، به این سامانه بفرستید، میزان خلافی ماشین را هم متوجه می شوید. البته شماره ۳۰۰۰۵۱۵۱ پیش از این هم برای گرفتن خلافی فعال بود. همچنین بزودی سایت اینترنتی برای آخرین وضعیت تخلفات رانندگی افراد راه‌اندازی می شود.

اما مطلع شدن از میزان نمرات منفی برای عاقبت و آینده خودتان خوب است. به گفته سردار مومنی، بر اساس قانون جدید رسیدگی به تخلفات رانندگی، در صورتی که راننده ۳۰ نمره منفی را در مرحله اول کسب کند گواهینامه‌اش به مدت ۳ ماه ضبط می‌شود و در این مدت حق رانندگی ندارد:

“در صورتی که رانندگان ۲ تخلف حادثه‌ساز را به طور همزمان انجام دهند خودروشان ۳ روز توقیف می‌شود. از تمامی رانندگان می‌خواهیم ضمن مبارزه به مراکز پلیس +۱۰ نسبت به اصلاح نشانی و شماره تلفن همراه خود در سامانه پلیس اقدام کنند چرا که با راه‌اندازی سامانه جدید در صورتی که افراد مرتکب تخلف شوند به صورت خودکار جریمه آنها به آخرین آدرسی که در اختیار پلیس است ارسال و به تلفن همراه آنها پیامک می‌شود.”

 

شما ممکن است این را هم بپسندید

۷ پاسخ‌ها

 1. علیرضا محمدی گفت:

  ضمان عرض سلام و خسته نباشید اگر پلیس نباشد جان ما در ختر است از تک تک افراد راهنمایی ورانندگی ما باید قدردانی اکنیم اما
  پلیس بد اخلاق هم خیلی زیاد شده

 2. جوانشیر یوضی گفت:

  با سلام احتراما در فاصله۵ تا۸ کیلومتری جاده نزدیک به آزاد را مرزن آباد به چالوس جاده قدیم و همچنین حرکت خودرو در جاده تازه ساخت از سمت چالوس به مرزن آباد در حرکت بودند وتازه را اندازی شده است علائم بخوبی مشخص نبوده استراننده که تازه واردبه این مسیرباعث خطا توسط رانندگان می شود پلیس بجای راهنمائی در مسیر با لا کمین کرده و عده زیادی از رانندگان که با مسیر آشنا نیستند جریمه می نماید لطفا تقاضا می شود به این امور رسیدگی نمائید .تا آنجا که اینجانب می دانم اداره راهنمایی و رانندگی می باشد ابتدا راهنمایی و بعد جریمه ودیگر موارد با تشکر

 3. لطیف گفت:

  علت شکایت از خودرو ۳۳س۳۱۳ ایران۴۱چیت

 4. محمود محمودی گفت:

  سلام وخسته نباشید
  وضعیت نمره منفی خود را خواستارم!!!لطفا رسیدگی فرمایید

 5. مسعود مرادی گفت:

  با سلام و خسته نباشید
  لطفا” وضعیت خلافی و نمره منفی پلاک ایران۶۱ – ۲۳۷س ۲۵ را اعلام فرمایید

 6. شهرام اسدی گفت:

  لطفااخرین وضعیت خلافی ونمره منفی اینجانب را مرحمت فرمایید

 7. رضابخشی گفت:

  اخرین وضعیت تخلفات خودرو خودرا خواستارم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *