به پورتال جامع پاتوق خوش آمدید...

نتیجه بازی سوسن حاجی پور در المپیک

نتیجه بازی سوسن حاجی پور در المپیک

نتیجه مسابقه سوسن حاجی پور در المپیک

سومين روز از رقابتهاي تكواندو بازيهاي المپيك لندن با پيروزي سوسن حاجي پور نماينده بانوان ايران آغاز شد.

رقابتهاي اين روز تكواندو المپيك در اوزان 67- كيلوگرم زنان و 80 – كيلوگرم مردان آغاز شد كه در بخش زنان نرسيد.

اين تكواندوكار استراليايي 26 ساله نفر هشتم رنكينگ جهاني اين وزن است كه مدال نقره جام جهاني 2002 توكيو، برنز نوجوانان آسيا 2001 كره جنوبي، برنز قهرماني جهان 2005 اسپانيا را در كارنامه دارد.

حاجي‌پور در حالي كه يك بر صفر عقب بود، به خوبي توانست يك ضربه سر بزند و 3 امتياز بگيرد اما در ادامه خودش نيز يك ضربه دريافت كرد كه با اعتراض مربي ايران اين امتياز پس گرفته شد و حاجي‌پور در پايان تايم دوم 3 بر پيش افتاد.

در تايم سوم حاجي‌پور يك ضربه دريافت كرد و كار مساوي شد. نماينده‌ي تكواندوي ايران به زيبايي امتياز چهارم را گرفت اما در ثانيه‌هاي پاياني باز هم امتياز داد و كار به راند طلايي كشيده شد.

در راند طلايي حاجي‌پور يك ضربه دريافت كرد، اما مربي ايران اعتراض كرد و سه امتياز برگردانده شد كه اين بار مربي استراليا اعتراض كرد و فايده‌اي نداشت. پس از شروع بازي باز هم حاجي‌پور ضربه دريافت كرد و باخت.

حاجي‌پور حالا بايد در انتظار ادامه رقابت‌ها باشد تا مشخص شود كه حريف استراليايي او به فينال خواهد رسيد يا نه.

اين تكواندوكار استراليايي در بازي‌هاي المپيك 2008 پكن هم حضور داشت كه با يك پيروزي و يك شكست به كار خود پايان داد تا مدالي كسب نكند. مسابقه‌هاي قهرماني جهان در سالهاي 2009، 2011 ، مسابقات انتخابي المپيك در باكو 2011 ، يونيورسياد 2011 شنزن چين هم نتوانست مدالي كسب كند. اين استراليايي در مسابقات قهرماني قاره اقيانوسيه توانست سهميه حضور در المپيك لندن را كسب كند.

كارمن مارتون استراليايي در دو سال گذشته در مسابقه‌هاي رسمي مهم كه شركت كرد هيچ مدالي به دست نياورد و آخرين مدال‌هاي او به سال 2012 در دو تورنمنت هلند و اسپانيا بازمي‌گردد كه به ترتيب طلا و برنز كسب كرد.

منبع: ایسنا

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *